İncirli: Ülke tüm kurumlarıyla bir çöküş içerisinde

ads ads ads
24/06/2021

ads
ads
ads
İncirli: Ülke tüm kurumlarıyla bir çöküş içerisinde

Cumhuriyetçi Türk Partisi Lefkoşa Milletvekili Sıla Usar İncirli’nin, “Devlet Kurumlarının İçinde Bulunduğu Tehlike” ile ilgili güncel konuşma yaptı.
    
Ölü gözünden yaş beklenmeyeceğini, o yüzden hükümetten de bir şey beklemediklerini kaydeden İncirli,  yapacağı konuşmayı dünyanın hiçbir yerinde birinin yapmasını dilemediğini söyledi.

Ülkenin tüm kurumlarıyla bir çöküş içerisinde olduğunu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından kurultaylara yapılan müdahaleler sonucunda, var olan sorunların içinden çıkılmaz bir hal aldığını savundu.

Ülkenin güvenlikle ilgili ciddi sorunları olduğunu, faili meçhul cinayetleri araştıramadığını,  kara para ve uyuşturucuyla ilgili konularda çalışma yapılmadığını tüm bunlar hakkında yabancılardan bilgi aldıklarını kaydetti.
İncirli, ülkeye gelenlerin ne yaptığını araştıran olmadığını, suç haberlerinin gazetelerin tamamını kapladığını belirterek, ülkede anayasa, tüzük çiğnenirken hiçbir yetkilinin gözlerine bakamadığını söyledi.
Erken seçim tarihinin de akıl almaz bir inatla ülkenin hukukun üstünlüğünün çiğnendiğini kaydeden İncirli, bugün mahkemenin aldığı kararın bile hükümetin ne kadar yasa tanımaz olduğunu kanıtladığını belirtti.
İncirli, “hükümetin yasaları çiğneyerek attığı adımlara örnekler” vererek, hükümetin ne kadar borçlandığını ve ne kadar dış kaynak kullandığını bile bilmediğini söyledi.
Hükümetin halkı taammüden yoksullaştırdığını, örgütlü yapıyı bozarak ekonomik olarak ses çıkaramaz hale getirmeye çalıştığını savunan İncirli, devletin halkın temel ihtiyaçlarını, sağlık, eğitim gibi kurumlara yatırım yapmak zorunda olduğunu hatırlattı.
İncirli, “Onların tek derdi var olan iktidarlarını 1 gün daha uzatmak” diyerek, muhalefeti bile içine sindiremeyen dinlemeyen bir hükümetle karşı karşıya olduklarını söyledi.
İncirli, hükümetin kurultay hesaplarıyla seçim tarihi belirleyemediğini de vurguladı.

24/06/2021 17:22
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Cumhuriyetçi Türk Partisi, Lefkoşa, Sıla Usar İncirli’
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.