İngiltere, tam aşılılar için seyahat öncesi ve sonrası test zorunluluğunu kaldırdı

Shapps, değişikliklerin, yarı yarıyıl tatili dönemine denk gelen 11 Şubat'ta saat 04.00'ten itibaren yürürlüğe gireceğini söyledi.

ads ads ads
25/01/2022

ads
ads
İngiltere, tam aşılılar için seyahat öncesi ve sonrası test zorunluluğunu kaldırdı

 İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, yurt dışından seyahatlerde tam doz Covid-19 aşısı yaptıranların artık yolculuk öncesi veya sonrası test yaptırmak zorunda olmayacağını bildirdi.

Bakan Shapps, parlamentoda yaptığı açıklamada, değişikliklerin, yarı yarıyıl tatili dönemine denk gelen 11 Şubat'ta saat 04.00'ten itibaren yürürlüğe gireceğini söyledi.

Aşısızlar veya yarım doz aşı yaptıranların ise seyahat öncesi ve varışlarının 2. gününde test yaptırmalarının isteneceğini kaydeden Shapps, ayrıca aşı durumundan bağımsız olarak İngiltere'ye gelen herkesin yolcu formu doldurmasının isteneceğini duyurdu.

Karar, Covid-19'dan en çok etkilenen sektörler arasında yer alan seyahat ve turizm sektörü tarafından memnuniyetle karşılandı.

Airlines UK adlı birliğin Başkanı Tim Alderslade, "Bugün, yolcular ve işletmeler için önemli bir gün. İlk Kovid kısıtlamalarından yaklaşık 2 yıl sonra yapılan bugünkü duyuru, tam aşılı kişiler için uluslararası seyahati normale yakın hale getiriyor" dedi.

Havayolu firması easyJet'in CEO'su Johan Lundgren de sektör için iyi bir yaz olacağına inandıklarını kaydetti.

İngiltere, 27 Ocak itibarıyla temas ve enfeksiyon durumunda izolasyon harici tüm kısıtlamaları kaldıracak.

25/01/2022 09:12
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: ingiltere, seyahat, test,
MANŞETLER

HK İNGİLTERE

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.