İngiltere Türk Toplumu Futbol Federasyonu’ndan Tarihi Atılım, TTFF, Türkiye Futbol Federasyonu'nda

Tarihi görüşmeler gerçekleştiren İngiltere Türk Toplumu Futbol Federasyonu Başkanı Osman Ercen, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili, İcra Kurulu Üyesi, Amatör Kurul Başkanı Ali Düşmez ile kısa ve uzun vadeli plan, programlar yaptı. İşte plan ve projeler

ads ads ads ads
28/07/2020
HK

ads
ads
ads
İngiltere Türk Toplumu Futbol Federasyonu’ndan Tarihi Atılım, TTFF, Türkiye Futbol Federasyonu'nda

 İngiltere Türk Toplumu Futbol Federasyonu (TTFF) Başkanı Osman Ercen İstanbul’da. Tarihi görüşmeler gerçekleştiren Osman Ercen, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanvekili, İcra Kurulu Üyesi, Amatör Kurul Başkanı Ali Düşmez ile kısa ve uzun vadeli plan, programlar yaptı.  Ali Düşmez’in yanında plan ve projeleri dünyaca ünlü futbolcumuz Hamit Altıntop’a telefonda aktaran Osman Ercen, özel görüşmelerden mutlu ve gururlu ayrıldı. Hamit Altıntop, Türkiye Futbol Federasyonu İcra Kurulu Üyesi, Ümit Milli Takım ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu olarak görev yapıyor. Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu iki üst düzey yöneticisiyle görüşen İngiltere TTFF Başkanı Osman Ercen, Avrupa Ajansı AVA’ya özel konuştu. Müjdelerini arka arkaya aktaran başkan Ercen şunları söyledi: 

TTFF RİVA’YA KAMPA GİDİYOR 

İngiltere Türk Toplumu Futbol Federasyonu İstanbul TFF Milli Takımlar Riva Tesislerine davet edildi. TTFF Başkan Osman Ercen, bunun gerçekleşeği için çok mutlu olduklarını söyledi.  İngiltere Türk Toplumu Futbol Federasyonu Takımı İstanbul’a gidiyor. Türkiye Futbol Federasyonu adına başkanvekili, İcra Kurulu Üyesi, Amatör Kurul Başkanı Ali Düşmez ile Türkiye Futbol Federasyonu İcra Kurulu Üyesi, Ümit Milli Takım ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop tarafından, İstanbul Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesislerine davet edildi. Burada Milli Takımlar ile maçlar yapacak olan İngiltere TTFF ilk defa Milli Takım düzeyinde resmi amaçlı bir kampa imza atacak. TFF Başkanvekili Ali Düşmez, yaptığı açıklamada, Pandemi ( Koroanavirüs) sonrası hemen çalışmalara başlayarak İngiltere ekibini İstanbul’da görmek istediklerini belirtti. 

İNGİLTERE TÜRK TOPLUMU FUTBOL FEDERASYONUNA TÜRKİYE FUTBOL FEDRASYONU DESTEĞİ BAŞLIYOR

İngiltere Türk Toplumu Futbol Federasyonu Başkanı Osman Ercen’in açıklamasına göre bu tarihi atılım en üst düzeyden karşılık buldu. Türkiye Futbol Federasyonu adına başkanvekili, İcra Kurulu Üyesi, Amatör Kurul Başkanı Ali Düşmez her türlü desteği vereceklerini söylerken, Başkan Osman Ercen’de ;  “Yeni göreve geldim. Ayağımın tozuyla en üst seviylerden çalışmalara başladım. TTFF Başkanvekili İrfan Davulcular ve yönetim Kurulumuz ile çok önemli işlere imza atacağız. Herkes hakettiği değeri saygıyı bizim yönetimimizde bulacak diye konuştu. 

PROJELER ARKA ARKAYA GELECEK

Riva dışında 5-6 proje için anlaşıldığını belirten Ercen, Pandemi sonrası birer birer bu projelerin TFF ile yapılacağının sözünü aldı. İngiltere Türk Toplumu Futbol Federasyonu Başkanı Osman Ercen, tüm ayrıntılı plan ve projeleri Londra'ya dönüşte daha ayrıntılı açıklayacaığı söyledi. 

HAMİT ALTINTOP LONDRA'YA GELECEK TTFF'NİN MİSAFİRİ OLACAK

Türkiye Futbol Federasyonu İcra Kurulu Üyesi, Ümit Milli Takım ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, İngiltere Türk Toplumu Futbol Federasyonu Başkanı Osman Ercen’ne Londra'ya geleceğini ve  İngiltere Türk Toplumu Futbol Federasyonu ve ligler inceleyeceğini iletti.  Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Amatör İşler Sorumlusu  Ali Düşmez, özel makam aracı ile İngiltere Türk Toplumu Futbol Federasyonu (TTFF) Başkanı Osman Ercen’i karşıladı. 

 AVRUPA AJANSI (AVA) İSTANBUL 

28/07/2020 15:39
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: ingiltere, türkiye, türk, spor
MANŞETLER

HK SPOR

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.