İngiltere'de 500 bin sterlinlik kaza

ads
06/08/2019

ads
İngiltere'de  500 bin sterlinlik kaza

Londra’da yarış yapan sürücülerden biri, aracın kontrolünü kaybedince park halindeki 11 lüks otomobile çarptı. McLaren, Porsche ve Bentley marka araçların hurdaya döndüğü kazada 500 bin Pound’luk hasar oluştu. Yaralı sürücüye yardımda bulunan bir kişi, “Bir patlama olduğunu düşündüm. Sanki bir helikopter iniyor gibiydi” dedi.

Kaza İngiltere’nin başkenti Londra’nın Chelsea bölgesinde meydana geldi. Güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedilen kazada iki aracın ara sokakta yarıştığı görüldü. Görüntülerde, arkadan ilerleyen cip sürücüsünün aracın kontrolünü bir anda yitirdiği ve park halindeki lüks araçlara süratle çarptığı görüldü. Cipin, Porsche marka cipe çarpmasının ardından taklalar atarak savrulduğu ve karşı şeritteki araçlara da çarptığı görüldü. Kazaya sebep olan cip sürücüsünün yaralandığı; ilk müdahalenin ise kazaya tanık olanlar tarafından yapıldığı belirtildi.

ARAÇLARIN TOPLAM DEĞERİ 1 MİLYON POUND

Araçların toplam değerinin 1 milyon pound (Yaklaşık 6 milyon 750 bin TL) olduğu, hasar bedelinin ise yaklaşık 500 bin pound olduğu bildirildi.

Yaralı sürücüye yardımda bulunan Summer Haider isimli bir vatandaş, “Bir patlama olduğunu düşündüm. Sanki bir helikopter iniyor gibiydi” dedi. Etrafta kimsenin olmamasının mucize olduğunu söyleyen Haider, “Normalde barlardan veya restoranlardan çıkan insanlar bu sokakta yürür. Kaza anında yolda hiçbir yayanın olmaması büyük şans” dedi.

Sokakta oturan vatandaşlar, özellikle yaz aylarında araba yarışlarının arttığını söyleyerek; yetkililere şikayette bulunduklarını söyledi.

Sürücünün tedavisini bittikten sonra gözaltına alınacağı bildirildi.

06/08/2019 11:31
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: ingiltere, kaza
MANŞETLER

HK İNGİLTERE

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.