İngiltere'de Covid-19 önlemleri daha da sıkılaştırılacak

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadelede daha sıkı önlemler açıklayacak.

ads ads ads ads
04/01/2021

ads
ads
İngiltere'de Covid-19 önlemleri daha da sıkılaştırılacak

İngiltere'de corona virüsle mücadelede daha sıkı önlemler alacak. Johnson'ın yerel saatle 20.00'de  yeni bir ulusal karantina veya karantinaya çok yakın önlemler açıklaması bekleniyor.

Başbakanlık ofisi 10 Numara'dan yapılan açıklamada, Covid-19'un daha hızlı bulaşan türünün yayılmasının, ülke genelinde vaka sayılarının hızla artmasına neden olduğu belirtildi.

Başbakan'ın bu artışı durdurmak, hastaneleri korumak ve hayat kurtarmak için artık daha fazla adım atılması gerektiği konusunda net olduğu vurgulanan metinde, bunların akşam açıklanacağı duyuruldu.

Johnson'ın yerel saatle 20.00'de (TSİ 23.00) yeni bir ulusal karantina veya karantinaya çok yakın önlemler açıklaması bekleniyor.

Mevcut durumda ülkenin yaklaşık yüzde 75'i, çok sıkı kısıtlamaların yer aldığı 4. aşama önlemlere tabi.

Bu önlemler, evden ancak iş, alışveriş ve egzersiz için çıkılabilmesi; restoran, bar ve temel ürünlerin satılmadığı tüm ticarethanelerin kapatılması ve spor müsabakalarının seyircisiz yapılması gibi kısıtlamaları içeriyor.

DAHA KÖTÜ OLABİLİR

Ülkede, Covid-19'un daha hızlı yayılan türü nedeniyle günlük vakalar 50 bini geçerken can kayıpları da 1000'e yaklaşmış durumda.

Hastanelerin kapasitelerinin aşılmaya başlandığı İngiltere'de, önlem alınmaması durumunda gidişatın daha da kötü olacağından korkuluyor.

75 binden fazla kişinin Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiği ülke, daha önce 2 kez karantinaya gitmişti.

04/01/2021 18:04
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: İngiltere, corona, covid-19, haberkibris
MANŞETLER

HK İNGİLTERE

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.