İngiltere'de gençler çocuk sahibi olmaktan korkuyor

ads ads ads ads
14/09/2021

ads
İngiltere'de gençler çocuk sahibi olmaktan korkuyor

İngiltere’de yapılan bir ankete göre, gençlerin yaklaşık yüzde 40'ı iklim değişikliği riskleri nedeniyle gelecekte çocuk sahibi olmaktan korkuyor.

Lancet Planetary Health'de yayınlanmak üzere İngiltere’de yapılan bir anket, gençlerin çoğunluğunun iklim değişikliği konusunda endişeyle dolu olduğunu ortaya koydu.

10 bin çocuk ve gençle yapılan araştırma, katılımcıların dörtte üçünden fazlasının geleceğin korkutucu olduğunu düşündüğünü ve yaklaşık 10 kişiden altısının iklim değişikliği konusunda çok veya aşırı derecede endişeli olduğunu ortaya çıkardı.

Katılımcılar İngiltere, Finlandiya, Fransa, Portekiz, ABD, Avustralya, Brezilya, Hindistan, Nijerya ve Filipinlerden seçildi.

Katılımcıların yarısından fazlası korkmuş, üzgün, endişeli, güçsüz, çaresiz ve suçlu hissettiklerini söyledi ve yüzde 45’i günlük yaşamlarının endişeleri nedeniyle olumsuz etkilediğini bildirdi.

Bulgular, gençlerin hükümetlerin kendilerini yüzüstü bıraktığını, gelecek nesillere ihanet ettiğini, iklim değişikliğinin etkileri hakkında yalan söylediğini ve insanların bu konudaki sıkıntılarını görmezden geldiğini de düşünüyor.

Gençlerin hayal kırıklığı şok edici

Bath Üniversitesi'nden Caroline Hickman, bulguların çocuklarda ve gençlerde yaygın olan iklim kaygısının korkunç bir resmine işaret ettiğini söyledi.

Bath Üniversitesi'nden ve araştırmanın başyazarı Dr. Liz Marks da  "Dünyanın dört bir yanından bu kadar çok gencin kendilerini koruması gereken kişiler tarafından ihanete uğradığını duymak şok edici" dedi.

14/09/2021 14:51
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: İngiltere, genç, çocuk sahibi, dünya
MANŞETLER

HK İNGİLTERE

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.