HABER KIBRIS

İngiltere’de Kıbrıslı Türk genç öldürüldü

İngiltere'nin başkenti Londra'da yerleşik Kıbrıslı Türk genci Hasan Özcan (19), uğradığı bıçaklı saldırıda hayatını kaybetti.

ads
04/02/2018

İngiltere’de Kıbrıslı Türk genç öldürüldü

Özcan'ın ailesinden yapılan açıklamada, olayın dün yerel saatle 22:40 civarında, kentin doğusundaki Barking semtinde gerçekleştiği bildirildi.

Özcan'ın, evinin yakınlarında bıçaklı saldırıya uğradığı ve hayatını kaybettiği ifade edildi.

Özcan'ın daha önce de aynı kişi veya kişilerin hedefi olduğuna dikkat çekilen açıklamada, eskiden yaşanan bıçaklı bir kavganın ardından saldırganların, polis tarafından gözaltına alındığı ancak delil yetersizliği sebebiyle serbest bırakıldığı belirtildi.

Barking polisinden yapılan açıklamada da ekiplerin Abbey Caddesi üzerinde bir bıçaklanma olayıyla ilgilendiği ve caddenin polis kordonuyla çevrildiği aktarıldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ve henüz kimsenin gözaltına alınmadığını belirten polis, görgü tanıklarına, emniyet yetkilileriyle iletişime geçmesi çağrısında bulundu.

Elde edilen bilgilere göre 19 yaşındaki Hasan Özcan'ın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı da olduğu kaydedildi. Haberin ardından Özcan'ın memleketi olan Tuzluca köyü derin üzüntü yaşıyor. Kaynak/GundemKıbrıs

ads
Bu habere tepkiniz:
TAGS: Hasan Özcan, haber, kıbrıs, İngiltere
MANŞETLER

HK İNGİLTERE

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems