İngiltere'de normalleşmeye dönüşte 3. aşama

ads ads ads
18/05/2021

ads
ads
ads
İngiltere'de normalleşmeye dönüşte 3. aşama

İngiltere'de dün normalleşme sürecinin üçüncü aşamasına geçilmesi sonrası restoran, cafe ve pub'lar içeride de müşteri kabul etmeye başladı.

Galler'de ve İskoçya'nın büyük bölümünde de sınırlamalar gevşetildi ve milyonlarca kişi, kapalı alanlarda belli bir sayı sınırını geçmemek kaydıyla, sevdikleriyle bir araya geldi ve birbirlerine sarıldı.

Bu özgürleşme adımı elbette bazı sınırlamaları ve uyarıları da beraberinde getirdi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Hindistan'daki Covid varyantının başka ülkelere da yayılmaya başladığı endişesini paylaşmış, "Bu adımı büyük bir ihtiyatla atmalıyız" diye uyarıda bulunmuştu. Johnson düzenli olarak Covid testi yapılmasının önemine de dikkat çekmişti.

İngiltere'den bazı ülkelere mecburi olmayan seyahatler de artık mümkün.

İskoçya'nın büyük bir bölümünde de ikinci seviye sınırlamalara geçildi. Yeni düzenlemeler kapsamında 30 kişiden fazla olmamak kaydıyla gruplar dışarıda bir araya gelebiliyor.

Londra'nın en ünlü müzelerinden National Gallery de kapılarını açtı.

Avrupa'nın en yüksek dönme dolabı olarak bilinen London Eye da ziyaretçileri yeniden almaya başladı.

18/05/2021 15:20
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: ingiltere, koroanvirüs, normalleşme
MANŞETLER

HK İNGİLTERE

Birleşik Krallık’tan temaslı kişiler için yeni karantina kararı

HK İNGİLTERE

19 Temmuz itibarıyla karantina önlemlerini tamamen kaldıracak olan Birleşik Krallık’ta Sağlık Bakanı Sajid Javid iki doz aşı yaptıranların, 16 Ağustos'tan itibaren corona virüs testi pozitif çıkan biriyle temasa geçmeleri halinde karantinaya girmeyeceklerini açıkladı. Bakan Javid ayrıca, corona virüs testi pozitif çıkan biriyle temaslı olduğu tespit edilen 18 yaş altı gençlerin karantinaya alınmayacaklarını aktardı.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.