İngiltere’de okullarda cinsel taciz alarmı!

BBC’nin haberine göre, İngiltere’de devlet, okullarda cinsel tacize karşı harekete geçti.

ads ads ads ads
30/03/2021

ads
ads
ads
İngiltere’de okullarda cinsel taciz alarmı!

BBC’nin haberine göre, İngiltere’de devlet, okullarda cinsel tacize karşı harekete geçti.

Yetkililer, okul çağındaki çocukların bir internet sitesi üzerinden dile getirdikleri cinsel taciz iddialarının bir skandal olduğunu bildirdi. Polis, çocukların cinsel taciz şikâyetlerinden oluşan binlerce paylaşım yapması üzerine bir yardım hattı açmaya karar verdi. Hükümet yetkilileri de ihtiyacı olan herkese destek ve koruma sağlanacağını açıkladı.

Cinsel tacize maruz kalanların paylaşım yaptıkları bir internet sitesi olan Everyone’s Invited (Herkes Davetli) geçen yıl açıldı. Açıldığından bu yana sitede 6 bini aşkın paylaşım yapıldı ve tacize maruz kaldığını bildirenler arasında 9 yaşında çocuklar bile var. Paylaşımların çoğunun okullarda ya da diğer öğrenciler tarafından dışarıda gerçekleştirilen cinsel taciz hatta tecavüz vakaları olması polise göre, ulusal düzeyde yaygın bir sorunun su yüzüne çıkan işaretleri olarak görünüyor. Londra Emniyet Müdürlüğü şikâyetleri incelemeye aldı.

Uyuşturucu ve tecavüz!

İngiltere’de öğrencilerin taciz paylaşımları yaptığı Everyone’s Invited sitesinin kurucusu Soma Sara, “Taciz paylaşımları arttı. Devlet okullarının adı daha sık geçmeye başladı. Ayrıca geniş bir yaş yelpazesinden paylaşımlar var” dedi. Sitedeki şikâyetler partilerde uyuşturucu verilerek gerçekleştirilen tecavüzden, internette cinsel içerikli görsellerin paylaşılmasına kadar çeşitli iddiaları içeriyor.

30/03/2021 09:58
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: ingiltere, taciz
MANŞETLER

HK İNGİLTERE

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.