İngiltere'de Piel Adası yeni kral veya kraliçesini arıyor

İngiltere’de bulunan Piel Adası yeni kral veya kraliçesini arıyor. İşe alınacak kişi, adayı yönetecek, Ship Inn isimli pub’ı işletecek, ve 1300’lerden kalma kale kalıntılarını gözetleyecek.

ads ads ads ads
08/01/2022

ads
ads
İngiltere'de Piel Adası yeni kral veya kraliçesini arıyor

İngiltere'nin Piel Adası'na, adayı yönetecek ve adadaki popüler pub'ı işletecek yeni bir kral ya da kraliçe aranıyor.

Barrow in Furness yakınlarındaki ada için harekete geçen konsey, Birleşik Krallık'ın en sıradışı yerel yönetimi işe alım süreçlerinden birini başlattı. Sabah'ın haberine göre Barrow konseyi, nisanda başlayacak sezon için 10 yıllık bir kiralamayla birini işe alacak.

YALNIZLIĞI SEVEN BİRİ ARANIYOR

Bu işe gönüllü olacak kişi, adadaki yönetimden sorumlu olacak ve adadaki popüler Ship Inn isimli pub'ı işletecek. İşe alınacak kişide aranan özellikler ise bar işletmeciliği deneyiminin yanı sıra izolasyon ve yalnızlığı sevmesi.

Çünkü adadaki belirsiz hava koşulları sebebiyle uzun saatler adada mahsur kalabilir. 40 yıldır adaya yürüyüşler düzenleyen ve yaşı nedeniyle seçmelere katılamayan John Murphy, bu görevi kendini bu işe adayacak birinin alması gerektiğini dile getirdi.

İZOLE YAŞAYACAK

Adanın sıra dışı gelenekleri de bulunuyor. Pub'ı kiralayacak kişi "Piel Kralı ya da Kraliçesi" ilan ediliyor. Geleneksel törende başından aşağı bira dökülüyor. Bu koşulları kabul ederek adayı da idare etmekle yükümlü olacak kişi, 1300'lerden kalma kale kalıntılarını gözetecek.

Piel Kralı ya da Kraliçesi için en zorlayıcı durum ise özellikle turist sayısının azaldığı kış aylarında zamanının büyük bölümünü yalnız geçirmek zorunda kalması. Öte yandan yeni kral ya da kraliçe, fokları ve kuşları izleyebilir, muhteşem gün batımlarının keyfini çıkarabilir.

08/01/2022 16:37
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: İngiltere, Piel Adası, kral, kraliçe,
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.