İngiltere’de şimdi de ‘üçlü mutant’ virüs

ads ads ads
23/05/2021

ads
ads
ads
İngiltere’de şimdi de ‘üçlü mutant’ virüs

Aşıların etkinliğiyle ilgili en büyük soru işareti, olası bir ölümcül COVID-19 mutasyonuna karşı çalışmaması olarak biliniyor. Bu nedenle, hızla yayılan tehlikeli mutasyonlar uzmanlar tarafından büyük bir titizlikle inceleniyor.

İngiltere’de, Hindistan’da büyük bir sağlık krizine neden olan ve ‘çifte mutasyon’ geçirdiği belirtilen varyasyonun ardından, şimdi de ‘üçlü mutasyona’ sahip bir tür keşfedildiği bildirildi. ‘İlginç bir kombinasyona’ sahip olduğu belirtilen mutasyon ile ilgili, şimdiye kadar Yorkshire ve Humber bölgelerinde toplamda 49 vaka kaydedildi. İngiltere Kamu Sağlığı birimi, mutasyonun incelendiğini duyurdu. Bu arada, ülkede Hindistan varyantı hızla yayılırken, Almanya bugün itibariyle İngiltere’den ülkeye girişleri yasakladı. İspanya ise kısıtlamaları kaldırarak turist kabul etmeye başlayacak.

 

23/05/2021 10:09
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: İngiltere’de şimdi de ‘üçlü mutant’ virüs, haberkibris, kıbrıs,
MANŞETLER

HK İNGİLTERE

Birleşik Krallık’tan temaslı kişiler için yeni karantina kararı

HK İNGİLTERE

19 Temmuz itibarıyla karantina önlemlerini tamamen kaldıracak olan Birleşik Krallık’ta Sağlık Bakanı Sajid Javid iki doz aşı yaptıranların, 16 Ağustos'tan itibaren corona virüs testi pozitif çıkan biriyle temasa geçmeleri halinde karantinaya girmeyeceklerini açıkladı. Bakan Javid ayrıca, corona virüs testi pozitif çıkan biriyle temaslı olduğu tespit edilen 18 yaş altı gençlerin karantinaya alınmayacaklarını aktardı.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.