İngiltere'de sürü bağışıklığı için tarih verildi

ads ads ads ads
08/04/2021

ads
ads
ads
İngiltere'de sürü bağışıklığı için tarih verildi

İngiltere'de toplumsal koronavirüs bağışıklığına dair yapılan bir modellemeye göre, ülke nüfusunun yüzde 73,4'ü önümüzdeki pazartesi gününe kadar bağışıklık kazanmış olacak.

University College London (UCL) uzmanlarının yaptığı dinamik modellemede, toplumun yüzde 73,4'lük kesiminin 12 Nisan'a kadar doğal yollarla ya da aşılandıkları için koronavirüs bağışıklığı kazanacağı belirtildi.

Ulusal İstatistik Ofisi'nin 14 Mart tarihine kadarki sürece dair açıkladığı verilerde, İngilizlerin yüzde 54'ünün antikora sahip olduğu belirtilmişti.

O tarihten bu yana 7,1 milyondan fazla kişi koronavirüs aşısı yaptırdı ve neredeyse 100 bin kişi daha koronavirüse yakalandı. Bu durum da bağışıklık oranının artmasını sağladı.

Sürü bağışıklığı tahminlerinin kendisini şaşırttığını söyleyen UCL'den Profesör Karl Friston, "Ancak, yetişkinlerin 50'den fazlasının aşılandığını, nüfusun yüzde 42'lik kısmının virüse maruz kaldığını ve yüzde 10'luk kısmın önceden bağışıklığa sahip olduğu düşünüldüğünde bu pek de dikkate değer değil." dedi.

 

08/04/2021 15:13
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: İngiltere,  Koronavirüs , Koronavirüs Aşısı
MANŞETLER

HK İNGİLTERE

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.