Instagram CEO’sundan dikkat çeken ‘beğeni’ açıklaması

Geçtiğimiz aylarda paylaşımlara ilişkin beğeni sayılarını gizleme kararı alan Instagram, yeni uygulamayı mavi tikli, popüler hesaplar için aktif hale getirmişti.

ads ads ads ads
06/03/2021

ads
ads
Instagram CEO’sundan dikkat çeken ‘beğeni’ açıklaması

Mavi tikli, popüler hesaplar için aktif hale getirilen beğeni sayılarını kaldırma uygulamasını başlatan Instagram'da standart kullanıcılar için herhangi bir değişiklik yaşanmamıştı.

Öte yandan bazı Instagram kullanıcıları gönderilerindeki beğeni sayısının gizlendiğini fark etti.

Instagram yetkilileri ise bunun bir hata olduğunu belirterek, hatayı giderdiklerini açıkladı. Konuyla alakalı Instagram CEO’su Adam Mosseri’den dikkat çekici bir açıklama geldi.

Mosseri, Twitter hesabından paylaştığı videoda beğeni sayılarını başkalarından gizli tutma fikrinin kutuplaştırıcı bir fikir olduğunu ifade etti.

Mosseri, “Açıkçası, bu çok kutuplaştırıcı bir fikir. Şu anda bu özelliği, ilgilenmeyenlere değil; sadece ilgilenenlere sunabilmemizin mümkün olup olmadığını araştırmaya başladık. Bu yüzden önümüzdeki ay veya belki iki ay içinde, bizden daha fazlasını duymaya hazır olun” ifadelerini kullandı.

Söz konusu değişiklik hayata geçerse kullanıcılar için Instagram’da yapılan paylaşımların menü kısmına “beğeni sayılarını göster” ve “beğeni sayılarını gizle” olmak üzere iki yeni seçenek eklenecek.

06/03/2021 16:28
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Dijital, Twitter, İnstagram, Sosyal Medya
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.