'Instagram hikayesi' duvarda mahsur bıraktı: Yardımına itfaiye koştu

ads ads ads ads
17/02/2024

ads
'Instagram hikayesi' duvarda mahsur bıraktı: Yardımına itfaiye koştu

Antalya’da Instagram’a 'story çekmek için' kapalı basketbol sahasının duvarlarına koşarak tırmanan genç, yaklaşık 8 metre yükseklikte mahsur kaldı. Genç, itfaiye ekipleri tarafından kurtarılırken, o anları kayda alan arkadaşı, ‘Böyle olmayın’ diyerek diğer gençleri uyardı.

Muratpaşa ilçesine bağlı Haşimişcan Mahallesi, Işıklar Caddesi üzerinde, dün gece saatlerinde Ukrayna asıllı Türk vatandaşı İ. B. (17), sosyal medya hesabına hikaye videosu çekmek için kapalı basketbol sahasının duvarlarına koşarak çıkmaya başladı.

Bir süre sonra tırmanarak çıkmaya devam eden İ. B., yaklaşık 8 metre yüksekliğe geldiğinde geriye dönemeyince, beton duvarlara tutunup arkadaşının yardım çağırmasını istedi. 112 Acil Çağrı Merkezi'ne durumun bildirilmesinin ardından olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi.

Belirtilen adrese gelen itfaiye ekipleri, merdiven yardımıyla genci bulunduğu yerden kurtardı.

"BÖYLE OLMAYIN"

Tüm bu olanları ise kayda alan arkadaşı Kaan B., “Instagram’a hikaye çekmek için koşarak buraya tırmandı. Orada kalınca ’inemiyorum, itfaiyeyi ara’ diye bağırmaya başladı. Ben olsam çıkmazdım. Böyle olmayın” dedi.

 

 

17/02/2024 10:49
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Instagram, hikayesi, duvarda, mahsur
MANŞETLER

HK YAŞAM

İklim değişikliği ilerleme durumu Google'da Doodle oldu

HK YAŞAM

İklim değişikliği ilerleme durumu dünya genelinde halen ciddi bir endişe kaynağı yaratıyor. Google 22 Nisan Dünya Günü kapsamında geçtiğimiz senelerde yaptığı gibi hazırladığı Doodle ile iklim değişikliği ilerleme durumu hakkında dikkat çekti. Bu yılın Dünya Günü Doodle'ında, gezegenin doğal güzelliği ve biyolojik çeşitliliğinin havadan fotoğraflarını içeriyor ve gelecek nesiller için korumanın önemini hatırlatıyor .

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.