Instagram kullanıcıları dikkat!

ads
ads
21/04/2019

ads
ads
Instagram kullanıcıları dikkat!

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Instagram'ın sahibi Facebook, kullanıcılarını şoke eden bir bilgi açıkladı.

Facebook'tan yapılan açıklamada Instagram uygulamasına ait milyonlarca kullanıcının parola bilgilerinin şifrelenmeden saklandığı ve bu bilgilerin şirket çalışanlarının erişimine açık olduğunun tespit edildiği duyuruldu.

Teknoloji haberleri sitesi The Verge'de yer alan habere göre, Instagram kullanıcılarının şifrelenerek saklanması gereken parola bilgileri, şirket tarafından düz metin olarak ve 20 binden fazla çalışanın erişimine açık bir şekilde depolandı.

Öte yandan Instagram hesaplarıyla ilgili güvenlik açığı geçen ay gündeme gelmiş, Facebook bu durumu kabul ederek, şirket personeli tarafından parola bilgisine ulaşılabilen hesap sayısının on binlerle sınırlı olduğunu açıklamıştı.

Facebook'tan yapılan son açıklamada, milyonlarca Instagram kullanıcısının bu güvenlik açığından etkilendiğinin tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, yüz milyonlarca Facebook kullanıcısının parola bilgilerinin de şifrelenmeden saklandığına yer verildi.

Uzmanlar kullanıcılara hesap güvenliği için parolalarını yenilemelerini tavsiye ediyor.

21/04/2019 18:31
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Instagram kullanıcıları dikkat!, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.