İran İçişleri Bakanı Vahidi'den ilk açıklama geldi

ads ads ads ads ads
19/05/2024

ads
İran İçişleri Bakanı Vahidi'den ilk açıklama geldi

İran'ın yarı resmi Tasnim Haber Ajansı, İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi taşıyan helikopterin kaza yaptığını yazdı. İran devlet televizyonu ise Reisi’yi taşıyan helikopterin kaza geçirdiğini ve yardım ekiplerinin kazanın yaşandığı bölgeye ulaşmaya çalıştığı bilgisini paylaştı. İçişleri Bakanı Ahmed Vahidi konu ile ilgili resmi açıklamada bulundu. Sisli bölgeden ilk görüntüler ülke basınında yer aldı.

İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi taşıyan helikopteri kaza yaptı.

İran'ın yarı resmi Tasnim Haber Ajansı kaza haberini dünyaya duyurdu.

Haberde 'Cumhurbaşkanının helikopterdeki bazı kişilerin merkeze ulaşmayı başarması, olayın can kaybı yaşanmadan sonuçlanması umudunu da artırdı' denildi.

Aynı habere göre, kurtarma ekiplerinin cumhurbaşkanını taşıyan helikopteri arama çalışmaları sürüyor.

ALİYEV İLE AÇILIŞ TÖRENİNE KATILMIŞTI

Tasnim konvoyda 3 helikopterin bulunduğunu ve bazı bakan ve yetkilileri taşıyan iki helikopterin güvenli bir şekilde varış noktalarına ulaştığını bildirdi.

Ajans, İran Cumhurbaşkanı'nın, Azerbaycanlı mevkidaşı ile birlikte Pazar günü iki ülke arasındaki sınırda bir su barajının açılışını yaptığını söyledi.

Olay, İran'ın Doğu Azerbaycan eyaletindeki açılış töreninin bitiminden sonra meydana geldi.

İran devlet televizyonu ise Reisi’yi taşıyan helikopterin kaza geçirdiğini ve yardım ekiplerinin kazanın yaşandığı bölgeye ulaşmaya çalıştığını duyurdu.

Devlet televizyonu, olayın İran'ın başkenti Tahran'ın yaklaşık 600 kilometre kuzeybatısında, Azerbaycan sınırındaki bir şehir olan Jolfa yakınlarında meydana geldiğini söyledi.

TEHRAN TİMES: REİSİ İLE BAĞLANTI KURULAMADI

Tehran Times haberinde Reisi ile henüz bağlantı kurulamadı. Haberde 'Güvenilir kaynaklara göre şu ana kadar Reisi'nin uydu telefonundan herhangi bir temas sağlanamadı ve olayın kesin yeri konusunda da bir belirti bulunmuyor' 

MEHR: CUMHURBAŞKANI KARA YOLU İLE TEBRİZ'E GİDİYOR

İran merkezli bir başka ajan Mehr Reisi'nin karayolu ile Tebriz'e gittiğini yazdı. Haberde hava koşulları nedeniyle ekiplerin helikoptere ulaşmakta zorluk çektiği bilgisine yer veridi.

DIŞİŞLERİ BAKANI DA HELİKOPTERDEYDİ

İran devlet televizyonu, Dışişleri Bakanı Abdullahiyan'ın da Cumhurbaşkanı Reisi'yi taşıyan ve "kaza geçiren" helikopterde bulunduğunu duyurdu.

İÇİŞLERİ BAKANI VAHİDİ'DEN AÇIKLAMA GELDİ

İçişleri Bakanı Ahmed Vahidi, konu ile ilgili açıklama yaptı. İranlı bakan olay yerine derhal kurtarma ekiplerinin sevk edildiğini belirterek, 'Havanın sisli olması nedeniyle kurtarma ekiplerinin gelmesini bekliyoruz' dedi.

Yerel halk, bölgedeki sisli hava nedeniyle helikopterin durumunun henüz bilinmediğini söylüyor.

19/05/2024 17:41
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: İran İçişleri Bakanı Vahidi’den ilk açıklama geldi
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.