Irkçı polis bugün hakim karşısına çıkıyor

Geçen hafta Minneapolis kentinde gözaltına aldığı George Floyd'un boğazını diziyle sıkarak ölmesine sebep olan polis memuru Derek Chauvin'in bugün hakim karşısına çıkacağı açıklandı.

ads
ads
01/06/2020

ads
Irkçı polis bugün hakim karşısına çıkıyor

Minneapolis’te geçen hafta gözaltına aldığı 46 yaşındaki Afro-Amerikan George Floyd’a kaldırım kenarında yüzüstü yattığı sırada şiddet uygulayan ve boğazını diziyle sıkan Derek Chauvin ile ilgili flaş gelişmeler yaşandı.Daha önce birçok suç işlediği ve sıklıkla şikayette bulunulan bir isim olduğu ortaya çıkan Chauvin’in Hennepin Cezaevi’ne nakledildiği açıklandı.

Hennepin Şerifi Sözcüsü Jeremy Zoss, CNN’e açıklamalarda bulundu. Daha önce Hennepin Cezaevi’nde tehditler dolayısıyla kalmaması gündeme gelen ve Ramsey Cezaevi’ne gönderilmesi gündemde olan Chauvin’in tekrar Hennepin Cezaevi’ne gönderildiği açıklandı.

“ADALETİ BULMAK İÇİN DURMAYACAĞIZ”
Minnesota Baş Savcısı Keith Ellison, George Floyd davasına bizzat bakacağını duyurdu. Ellison, “Adaleti bulmaya çalışıyoruz ve durmak bilmeden bunu elde etmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Ellison, Hennepin savcılığına da katkılarından dolayı teşekkür ettiğini dile getirirken, “Ofisim bu davayı devralmaya hazır” ifadesini kullandı.

BUGÜN HAKİM KARŞISINA ÇIKIYOR
Öte yandan resmi belge kayıtlarda Chauvin’in bugün hakim karşısına çıkacağı açıklandı.

CNN’e konuşan mahkeme yetkilisi Spenser Bickett, Chauvin’in ön duruşma için bugün yerel saatle 13:00’te hakim karşısına çıkacağını duyurdu.

01/06/2020 10:19
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Irkçı polis, george floyd, abd
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.