İsias Otel Davasında Yeni Gelişmeler: Avukatlardan Önemli Açıklamalar

ads ads ads ads
12/06/2024

ads
İsias Otel Davasında Yeni Gelişmeler: Avukatlardan Önemli Açıklamalar

Adıyaman 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 35'i Şampiyon Melekler ve öğretmenleri olmak üzere toplamda 72 kişinin hayatını kaybettiği İsias Otel davasının 3. duruşması devam ediyor. Duruşmada müşteki avukatları, sanıkların tutukluluk hallerinin devam etmesini ve tahliye edilenlerin yeniden tutuklu yargılanmasını talep etti.

Avukat Yiğit Gökçehan'ın Açıklamaları

Müşteki Avukatı Yiğit Gökçehan, sanıklardan Mehmet Fatih Bozkurt'un, babası olmadığı bir dönemde otelde müdahil olduğunu belirtti. Dosyaya eklenen QNB Finansbank'tan gelen belgeye göre, 31 Mayıs 2023 tarihli kredi sözleşmesi İsis Otel adına Mehmet Fatih Bozkurt tarafından imzalanmış. Olaydan sonra bile Mehmet Fatih Bozkurt, babasıyla aynı koğuşta olmasına rağmen yetkili olarak imza atmış. Gökçehan, Mehmet Fatih Bozkurt’un "yetkili değilim" açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını vurguladı.

Gökçehan ayrıca, belediye çalışanlarının ifade vermesinin önünün açıldığını, sanıkların tahliyesini gerektirecek herhangi bir gelişmenin olmadığını, bu nedenle tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamını talep ettiklerini ifade etti.

Avukat Fatih Turanlar'ın Açıklamaları

Müşteki Avukatı Fatih Turanlar, deprem suçlarının caydırıcı olmamasının, sanıkların pişkin savunmalar yapmasına neden olduğunu belirtti. Turanlar, gazi raporu ile tahliye kararı verilenlerin yeniden tutuklu yargılanmaları gerektiğini söyledi.

Avukat Emrah Genç'in Açıklamaları

Müşteki Avukatı Emrah Genç, duruşmada, tutuklu sanıklardan Ahmet Bozkurt, Mehmet Fatih Bozkurt ve Erdem Yıldız’ın tutukluluk hallerinin devam etmesini istedi. Genç, gazi raporunun 1 buçuk ayda özensiz bir şekilde hazırlandığını ve bu nedenle Efe Bozkurt ve Halil Bağcı’nın yeniden tutuklanmasını talep etti. Genç, ayrıca sanıkların "olası kastla" yargılanmasını istedi.

12/06/2024 10:49
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.