İskele Belediyesi, Uçhisar Belediyesi ile kardeşlik protokolü imzaladı

ads ads ads
25/05/2022

ads
ads
İskele Belediyesi, Uçhisar Belediyesi ile kardeşlik protokolü imzaladı

İskele Belediyesi’nin, İstanbul Büyükçekmece, Beykoz ve Pendik, Ankara Mamak, Kütahya, Samsun, Antalya Finike ve Trabzon Ortahisar’ın ardından 10. kardeş şehri Nevşehir’e bağlı, Uçhisar Belediyesi oldu. İskele Belediyesi ile Uçhisar Belediyesi arasında bugün (25 Mayıs) kardeş şehir protokolü imzalandı. İskele AKM’de düzenlenen törenle imzaların atıldığı protokole göre her iki belediye arasındaki ilişkiler artırılacak, bağ güçlendirilecek ve diyalog geliştirilerek karşılıklı fikir alışverişinde bulunulacak. İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, imza töreninde yaptığı konuşmada Uçhisar Belediyesi ile İskele Belediyesi’nin dostluğunun, kardeşliğinin ve birlikteliğinin daim olmasını temenni etti. 

SADIKOĞLU: ŞEHİRLERİMİZİ BİRBİRİNE KARDEŞ KENT İLAN EDİYORUZ

Kardeş Şehir Protokolü imza töreninde konuşan İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu,Türkiye Uçhisar Belediyesi ile KKTC İskele Belediyesi arasında imzalanan kardeşlik protokolünün her iki şehre de hayırlı olmasını diledi. Protokolün içeriğinden de bahseden Başkan Sadıkoğlu, protokolle birlikte her iki şehirde yaşayan vatandaşların istek ve ihtiyaçlarını karşılama çabası içinde olacaklarını ifade etti. Başkan Sadıkoğlu konuşmasında şunlara yer verdi: “Şehirlerimiz ve hemşerilerimiz arasındaki karşılıklı ilişkiyi artırmak, belediyelerimiz arasındaki bağı güçlendirmek, aramızdaki diyaloğu geliştirmek, karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak için bu protokolü imzalıyoruz. Farklılıklarımıza saygı göstereceğiz, güven ortamı içinde ve dayanışma ruhuyla davranarak; hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm hemşerilerimizin karşılıklı ilişkilerimize katılma olanağını güvence altına alacağız. Bugün bu protokolle birlikte özgürlük, demokrasi, eşitlik ve hukukun üstünlüğü evrensel kurallarına ve ülkelerimiz arasında süregelen ilişkilere uygun olarak şehirlerimizi birbirine KARDEŞ KENT ilan ediyoruz.”

Başkan Sadıkoğlu kardeş şehir protokolünün özelde her iki belediyeye, genelde ise her iki şehirde yaşayan vatandaşlar başta olmak üzere her iki ülkeye de hayırlı olmasını temenni etti. 

SÜSLÜ: DOSTLUĞUN VE KARDEŞLİĞİN PEKİŞMESİ ADINA GELECEĞE KATKI YAPIYORUZ

Kardeş şehir protokolüne imza atan Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü de İskele Belediyesi’ne kendilerine göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasında, 

Karşılıklı görüşmelerin resmiyete dökülerek bugün bu protokole imza attıklarını belirtti. Dostluğun ve karşılıklı işbirliğin artarak devam edeceğini söyleyen Süslü, devamında şunlara yer verdi: “Bu protokolün her iki ülkeye ve iki şehide yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Dostluğun ve kardeşliğin pekişmesi amacıyla geleceğe katkı yapıyor olmaktan Uçhisar Belediyesi ve halkı olarak büyük bir memnuniyet duymaktayız. Katkısı olan herkese teşekkür ederim.”

İSKELE BELEDİYESİ, UÇHİSAR BELEDİYESİ İLE KARDEŞLİK PROTOKOLÜ İMZALADI

İskele AKM’de düzenlenen tören, kardeşlik protokolünün imzalanmasının ardından son buldu. Törene İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu ve Uçhisar Belediye Başkanı Osman Sülün’ün yanı sıra İskele Belediyesi Meclis Üyeleri İldeniz Elbasan, İsmail Y. Osum ve Sefa Kurukafa, İskele Belediyesi Kültür, Sanat ve Dış ilişkiler Danışmanı Özlem Kadirağa, Uçhisar Belediyesi Başkan Vekili Hakkı Korucu, Başkan Yardımcısı Salim Sağır, Meclis Üyeleri Ali Yedekçi ile Fatih Ülkü, Uçhisar Belediyesi Aşağı Mahalle Muhtarı Ümit Tuluay ve Uçhisar Belediyesi Kokartlı Turist Rehberi Hasan Erdoğan da eşleriyle katıldı. 

KÜLTÜR EVİ’Nİ ZİYARET ETTİLER

Uçhisar Belediyesi Başkanı ve beraberindekiler İskele AKM’de gerçekleşen imza töreni öncesinde ise İskele Belediyesi Kültür Evi’ni gezme şansı buldular. Heyete, Kültür Evi ile ilgili tanıtıcı bilgiyi ise İskele Belediyesi Kültür, Sanat ve Dış ilişkiler Danışmanı Özlem Kadirağa verdi. 

 

25/05/2022 15:40
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.