İskele Belediyesi’nde Kadın Personele İdari İzin

İskele Belediyesi’nde kadın pesonele  8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle saat 12.00 itibarıyla idari izin verildi.

ads ads ads ads
08/03/2021

ads
ads
İskele Belediyesi’nde Kadın Personele İdari İzin

İskele Belediyesi’nde kadın pesonele  8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle saat 12.00 itibarıyla idari izin verildi.

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tüm kadınların Kadınlar Günü’nü ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Dünyada her şey, kadının eseridir” sözüne atıfta bulunarak kutlayan Sadıkoğlu, İskele Belediyesi’nde çalışan kadın personele de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde idari izin verdi.

Sadıkoğlu mesajında şu ifadeleri kullandı:

”Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Dünyada her şey, kadının eseridir’ sözüyle kadınlara vermiş olduğu değer hepimize örnek olmuş, kadınların değerini pahala biçilmez kılmıştır. 

Lakin ülkemizde kadınların dünyadaki birçok ülkeye örnek olacak şekilde haklar elde etmiş olmaları, çalışma ve iş koşullarında üst kademelere kadar yükselmeleri bizler için her zaman gurur kaynağı olmuştur. 

Aynı zamanda kadınlarımız, annelik gibi kutsal bir sorumluluğun yanı sıra en zorlu dönemlerde dahi mücadeleci, azimli, fedakâr ve güçlü duruşları ile engelleri her zaman aşmayı başarmış, gerek var oluş mücadelemize gerekse ekonomik, sosyal ve siyasal gelişimimize ve ilerlememize çok değerli katkılar yapmıştır. 

Bu duygu ve düşüncelerle, dünya üzerindeki her kadının, güçlü sesini her yaşında, hiçbir dayatmaya maruz kalmadan özgürce haykırabildiği günler diler, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım. 

08/03/2021 11:11
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: İskele Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.