İsrail ile anlaşmanın öne çekilmesini istediler

Güney Kıbrıs’taki Otelciler Derneği, İsrail ile 1 Nisanda başlayacak karantinasız ülkeye gelişlerle ilgili anlaşmanın önce çekilmesi konusunda çağrı yaptı.

ads ads ads ads
25/02/2021

ads
ads
İsrail ile anlaşmanın öne çekilmesini istediler

Güney Kıbrıs’taki Otelciler Derneği, hükümetten Fısıh Bayramı sırasında İsrailli tatilcilerin artan ilgisinden yararlanmak için iki ülke arasında seyahati kolaylaştıran bir anlaşmanın daha erken uygulanmasını gündeme getirmesini istiyor.

Nisan ayında yürürlüğe girecek anlaşma, Avrupa Tıp Derneği (EMA) tarafından onaylanmış bir aşı ile aşılanmış ziyaretçiler için karantina veya önceden PCR testleri gerekmeden iki ülke arasında seyahat etmelerine izin verecek. Fısıh haftası bu yıl 27 Mart'ta başlıyor ve 4 Nisan'da bitiyor.

Otelciler Derneği Genel Müdürü Philokypros Roussounides, İsrail pazarına olan ilgideki asıl artışın esas olarak Mart ayı sonu için olduğunu belirterek, "Bu nedenle, anlaşmanın başlangıcını Mart ayı başına kadar tahmin etmek en iyisi olacaktır. Bu şekilde, ziyaretçi sayısındaki potansiyel artışa hazırlanmak ve hazırlıklı olmak için iki haftamız olacak" dedi.

Güney Kıbrıs’a 300 bin kişinin gelmesi ile İsrail, 2019 yılında İngiltere ve Rusya'nın ardından üçüncü büyük turizm pazarını temsil ediyor

Roussouides, hükümeti İsrail'le yapılana benzer bir anlaşmaya varmaya çağırırken, Rum Yönetimini Turizm Bakan Yardımcısı Savvas Perdios, İngiltere ve Rusya ile benzer bir anlaşmanın şu anda mümkün olmadığını söyledi.

Roussounides, hükümeti, turizm endüstrisinde çalışanların mali desteğini Haziran ayına kadar uzatmaya çağırdı.

Roussounides, "Mali desteğin uzatılması, otelleri mümkün olan en iyi şekilde yeniden açmamıza yardımcı olacak ve aynı zamanda birçok işten çıkarmayı da önleyecektir" ifadelerini kullandı.

25/02/2021 16:20
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.