İsrail’den karbon emisyonu adımı: Yüzde 85 azaltılacak

İsrail, karbon emisyonları ile mücadele kapsamında alınan yeni kararı açıkladı

ads ads ads
26/07/2021

ads
ads
ads
İsrail’den karbon emisyonu adımı: Yüzde 85 azaltılacak

İsrail, karbon emisyonları ile mücadele kapsamında alınan yeni kararı açıkladı. Alınan karar çerçevesinde hükümet, 2050 yılına kadar karbon emisyonlarını 2015 seviyelerine göre yüzde 85 oranında azaltmayı planladığını bildirdi.

İsrail yönetimi, küresel ısınmaya neden olan karbon emisyonları ile ilgili yeni kararını açıkladı.

Hükümet, 2050 yılına kadar karbon emisyonlarını 2015 seviyelerine göre yüzde 85 oranında azaltmayı planladığını bildirdi.

Başbakan Naftali Bennett, kararın ülkenin kademeli olarak düşük karbonlu bir ekonomiye geçmesine yardımcı olacağını söyledi.

Açıklanan yeni plan çerçevesinde, aralarında ulaşım, elektrik sektörü ve belediye atıklarından kaynaklanan emisyonların olduğu karbon salınımlarının azaltılmasının hedeflendiği belirtildi.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE KARŞI SAVAŞTA ÖNE TAŞIYACAK

Başbakan Naftali Bennett, hareketin "temiz, verimli ve rekabetçi bir ekonomiye" yol açacağını ve İsrail'i iklim değişikliğine karşı savaşın ön saflarına taşıyacağının altını çizdi.

Son 200 yılda dünyanın 1,2 santigrat derece ısındığı ve dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin emisyon azaltma hedefi üzerine çalışmaması durumunda daha da yükseleceği aktarılırken, daha büyük ekonomilerin harekete geçmesi gerektiği vurgulandı.

İsrail, daha önce 2015 yılında imzalanan Paris iklim anlaşması çerçevesinde 2030 yılına kadar emisyonları yüzde 27 oranında azaltmayı hedeflediğini belirtmişti.

26/07/2021 12:41
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: İsrail, karbon emisyonu, haberkıbrıs
MANŞETLER

HK DÜNYA

Paris’teki Arc de Triomphe anıtı sanat için kumaşa sarıldı

HK DÜNYA

Dünyanın her bir ucundaki kültürel ve doğal abideleri plastik kumaşlarla giydiren ünlü sanatçı Christo Vladimirov Javacheff'in ölümünün ardından son projesi yeğeni tarafından tamamlandı. Bu kez Paris'in simgelerinden Arc de Triomphe'i mavi kumaşla giydirildi. Ortaya çıkan görüntüler, sanat eleştirmenleri tarafından eleştirilerin hedefi olurken, sosyal medyada da anıtın son haliyle ilgili binlerce mesaj atıldı.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.