İstatistik Kurumu’nun Kuruluşu’nun 1. yıldönümü…

ads
ads
27/05/2020

ads ads
İstatistik Kurumu’nun Kuruluşu’nun 1. yıldönümü…

İstatistik Kurumu Başkanı Türel Özer Öksüzoğlu,  İstatistik Kurumu’nun 1 yıl önce kurulduğunu belirterek, “Bir yıllık kısa bir sürede yakaladığımız motivasyon ve dinamizm neticesinde, İstatistik Kurumu olarak, kapsamlı ve kaliteli istatistik üretme yönündeki çabalarımız her geçen gün artarak devam etmektedir” dedi.

Öksüzoğlu yazılı açıklamasında koronavirüs ile mücadele edilen bu zor süreçte, karar alıcılara gerekli verilerin sağlanması amacıyla, çalışmalarının aksatılmadan devam ettiğine dikkat çekti ve kurum çalışmalarının aksatılmadan devam etmesini sağlayan herkese, mesai arkadaşlarına şükranlarını sundu.

İstatistik Kurumu’nun 1. Kuruluş Yıldönümünü kutlayan Öksüzoğlu şunları ifade etti:

“Uluslararası standartlarda, kullanıcı odaklı ve sürdürülebilir bir istatistik sistemi kurma” vizyonu ile hareket eden İstatistik Kurumu, cevaplayıcılardan aldığı bilgilerle kapsamlı ve kaliteli istatistik üretme ve bu yolla ülkemizin ekonomik, sosyal, kültürel yaşamına katkıda bulunma yönündeki çabalarını yüksek sorumluluk bilinciyle devam ettirmektedir.

Kurumumuz çağdaş bir ülke için istatistiğin önem ve önceliğinin bilinci ile gerek kurumsal, gerekse istatistiksel yöntem ve uygulamalar alanında kendini sürekli geliştirmektedir”.

27/05/2020 18:29
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: İstatistik Kurumu’nun Kuruluşu’nun 1. yıldönümü…, haberkibris,
MANŞETLER

Ankara’da 3.6 büyüklüğünde deprem!

HK SPOR

Son dakika depremlerinde Ankara'da 3.6 büyüklüğünde deprem kaydedildi. AFAD tarafından yapılan açıklamada, Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde saat 17.52'de 3.6 büyüklüğünde deprem olduğu bildirildi. Deprem yerin yaklaşık 9 kilometre altında meydana geldi. AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından kayıt altına alınan son depremler listesine haberimizden erişebilirsiniz. İşte 12 Temmuz itibarıyla Türkiye'de meydana gelen son depremler...

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.