ad

İşte Karşılıklı Telefon Görüşmeleriyle İlgili Tüm Detaylar

İnternet kullanımı yok

ads
11/07/2019
HK

ads
İşte Karşılıklı Telefon Görüşmeleriyle İlgili Tüm Detaylar

KKTC ve GKRY arasında cep telefonları karşılıklı olarak çalışmaya başladı. İlk görüşme saat 12: 45'te Cumhurbaşkanı Akıncı ve Rum Yönetimi Lideri Anastasiadis arasında gerçekleşti. Spehar da düzenlemenin çalışıyor olduğunu doğruladı.

BM tarafından yapılan açıklamaya göre, cep Telefonlarıyla yapılan ilk görüşmede Cumhurbaşkanı Akıncı ve Rum Yönetimi lideri Anastasiadis, Kıbrıs sorunu ve olası yeni güven yaratıcı önlemleri ele almak üzere en erken zamanda bir araya gelme konusunu da ele aldı.

İşte detaylar:

KKTC, Güney Kıbrıs hatları, Türkiye ve yurt dışı her yöne arama yapılabilecek, her yönden arama alıp, SMS kullanımı yapılabilecek.

İnternet kullanımı yok

Yapılan uzlaşı ve hayatta geçen servis kapsamında internet servisi yok. İnternetin ileri bir tarihte kullanıma açılacağı kaydedildi.

Ücretlendirme nasıl?

Güney Kıbrıs'ta ücretlendirme KKTCELL veya Vodafone sinyali tamamen kaybolmadan devreye girmeyecek. Tekrar sinyali gördüğü zaman ise roaming devreden çıkmakta ve yurt içi tarifesi üzerinden ücretlenmeye devam edilecek

Güney Kıbrıs roaming servisi açıkken, KKTCELL veya Vodafone tarafından sinyal alamadığınız an itibari ile Güney Kıbrıs roaming standart tarife üzerinden ücretlenerek hatlar kullanılabilecek.

Servis açık değil ise telefonunuzun kendi operatörünüzün sinyaline ulaşabildiği mesafelere kadar yurt içi standart kullanım ücretleri geçerli olur. Sinyalin ulaşamadığı noktada hat çekmeyecek.

Paketler geçerli değil

Yurt içi tarife dâhilinde kullanılan Güney Kıbrıs yönüne paket dakikalar Güney Kıbrıs servisi dâhilinde kullanılamayacak. Operatörler Güney ve Kuzey Kıbrıs arasında sınır çizgisi olmadığında oluşabilecek sinyal karışıklıkları riskine karşın Güney Kıbrıs’ta kullanım tarifesinden ücretlendirilmemek adına servisin kapalı tutulmasını öneriyor.

11/07/2019 14:40
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: cep telefonu, kıbrıs, güney kıbrıs, ücretlendirme
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.