İtalyan gelinlerin koronavirüs protestosu

İtalya’da yeni tip corona virüs (Covid-19) nedeniyle düğünlerinin ertelenmesine öfkelenen çiftler ve düğün organizatörleri ilginç bir protesto düzenledi.

ads
ads
09/07/2020
HK

ads ads
İtalyan gelinlerin koronavirüs protestosu

Yeni tip corona virüs pandemisini nedniyle Avrupa’da en kötü etkilenen ülkerden biri olan İtalya’da vaka sayısındaki düşüşe rağmen dört aydır aralarında düğünlerin de yer aldığı toplu organizasyonlara izin verilmiyor. 

Ancak, bu durumdan ekonomik olarak oldukça oldukça etkilenen gelinlikçiler, müzisyenler, organizatörler ve catering firmaları hükümeti protesto etmek için ilginç bir gösteri düzenledi. AIR adlı bi düğün sektörinde faaliyet gösteren firmaların yer aldığı bir dernek tarafından düzenlenen gösteride yaklaşık 20 kadın gelinlik giyerek başkent Roma’daki Aşk Çeşmesi’nin önünde yürüdü.  Gelinlerin ellerinde tutuğu pankartlarda “Evlililklerimizi mahvettiniz”, “Hayallerimizi kısıtlayamazsınız” ve “Kiliselerin kapıları düğünlerimize kapalı” gibi öfkeli mesajlar yer aldı.

KONUK SAYISI 2'YE SINIRLI

Bununla birlikte, Roma'da belediye yetkilileri, kilisede yapılmayan ancak belediye binasında yapılabilecek nikah törenlerine karantina döneminde izin verdi, ancak konuk sayısı sadece ikiyle sınırlandırıldı.

Diğer taraftan, İtalya’da şu ana kadar 240 bini aşkın Covid-19 vakası ve yaklaşık 35 bin virüs kaynaklı ölüm bildirildi.

09/07/2020 10:13
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: italya, koronavirüs, dünya, gelin, koronavirüs protestosu
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.