HABER KIBRIS

ad

İtirazda bulundular...

ads
12/06/2019

ads
İtirazda bulundular...

KIB-TEK’TE HIRSIZLIK YAPANLARA 2 GÜN TUTUKLULUK VERİLDİ

Gazimağusa' da 28.8.2017 tarihinde sakin D.S.G( K-35) ve T.T (E-57) , çalışmakta oldukları Kıb-Tek Mağusa şubesine Kıb-Tek aboneleri tarafından Pay-point sistemine yatırılan 26,055 TL nakit paranın 5,090 TL’sini şubenin banka hesabına yatırmayarak sirkat ettikleri iddiasıyla dün tutuklandılar.

Zanlılar, bugün ek tutukluluk talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesinde yargıç huzuruna çıkarıldılar.

Meselenin tahkikatını yapan polis memuru Osman Üreten yemin tahdında olgularla ilgili mahkemeye bilgi aktardı. Üreten verdiği şahadette, olayın Kıb-Tek tarafından dün polise intikal ettirildiğini ve teslim ettiği belgelerin de 28.8.2017 tarihiyle ilgili olduğunu aktardı.

Üreten şahadetine devamla, zanlı 1 D.S.G’nin sözlü beyanda bulunduğunu, zanlı 2’ nin de gönüllü ifade verdiğini belirtti.

Zanlı 2’nin tutuklandıktan sonra rahatsızlandığını ve geceyi hastanede müşahade altında geçirdiğini, bugün de doktor izniyle bir saatliğine mahkemeye getirildiğini belirten Üreten zanlı 1 in beyanı ve zanlı 2’nin gönüllü ifadesi ile ilgili teyit ve tekzibi yanında alınacak ifadeler nedeniyle zanlıların 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti. Ayrıca Kıb-Tek’in incelemesinin devam ettiğini aktardı.

Savunma avukatları olan Süleyman Dolmacı ve Tağmaç Bilgehan tahkikat memuruna sorular yöneterek  tutukluluk emrine itirazda bulundular.

Olguları değerlendiren yargıç Umut İnan zanlıların 2 gün süreyle tutuklu kalmasını emretti. (MHA)


Bu habere tepkiniz:
TAGS: haber, kıbrıs, kıb-tek
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.