Kaçak 2 kişi tutuklandı

ads ads ads ads
03/10/2020
HK

ads
ads
Kaçak  2 kişi tutuklandı

Henüz tespit edilemeyen bir yerden küçük bir tekne ile  bir şahıs tarafından KKTC’ye bırakılan Suriye uyruklu Hasan Hasan ve Mehmet Halit, dün  Akyar Sınır Kapısı yanlarında tespit edilerek tutuklandı.

Ülke sağlığı açısından karantinaya alınan iki zanlının bugünkü duruşması iddia makamının talebi,  yargıcın onay ve izniyle gıyaplarında yapılarak haklarında üçer gün tutukluluk emri verildi.

Bugünkü duruşmada iddia makamı adına mahkemede yemin altında şahadet veren Polis memuru Canberk Sağer zanlıların dün  Akyar Kara Sınır Kapısı yakınlarında tespit edildiklerini, yapılan muhaceret kontrolünde henüz belirlenemeyen bir yerden tekne ile bir şahıs tarafından KKTC’ye  getirildiklerinin belirlenmesi üzerine tutuklandıklarını söyledi

Kimlerle birlikte kimin tarafından getirildiklerine dair araştırma yapılabilmesi ve ihraç işlemlerinin başlatılacak olduğuna dikkat çeken polis memuru Sağer zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmaları yönünde emir verilmesini talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç Ayşen Toroslu zanlıların üçer gün süreyle poliste tutuklu kalmaları yönünde gıyaplarında emir verdi. (MHA)

03/10/2020 16:46
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: tutuklu
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.