HABER KIBRIS

ad

Kaçırıp senet imzalattılar iddiası

U. Ö.’yü kaçıran M. G, tehditle toplamda 50 bin Euro’luk borç senedi imzalattığı iddiasıyla tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldı.

ads
10/01/2019
Kamalı Haber

ads
Kaçırıp senet imzalattılar iddiası

Lefkoşa’da üniversite öğrencisi olan U. Ö.’yü kaçıran M. G., tehditle toplamda 50 bin Euro’luk borç senedi imzalattığı iddiasıyla tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede meseleyle ilgili olarak olguları aktaran polis memuru Şükrü Ömürlü, zanlı M. G.’ın 9 Ocak’ta, saat 10.15 raddelerinde, kullanımında bulunan araç ile bir okulda öğrenci olan U. Ö. ile kampüs içerisinde buluşup, beraberinde bulunan Burak Demir ve Arfur Rahman Sajjadur Rahman ile birlikte, U. Ö.'üin araca binmesini sağladıktan sonra, Taşkent köyünün kuzeyinde bulunan dağlık alana doğru götürerek, konu şahsı alıkoyup, 15.1.2019 tarihli iki adet Yunus Emre isimli soy ismi tespit edilemeyen bir şahsa ödemesi gereken her birine 25.000 Euro'luk borç senedi imzalattığını mahkemeye aktardı.

Ömürlü,  ayni tarihte zanlının tespit edilerek tutuklandığını söyledi. Ömürlü, zanlının gönüllü ifade vererek, şikayetciyi dağa götürdüğünü, borcu için konuşacağını itiraf ettiğini ancak borç senedi imzalattığını kabul etmediğini anlattı. Mesele ile ilgili olarak tahkikatın yeni başladığını ve halen aranmakta olan üç kişi olduğuna değinen Ömürlü, zanlının verdiği gönüllü ifadesinin teyit ve tekzibnin yapılabilmesi içi zanlının bir gün sure ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: adam kaçırma, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.