Kafeden para alan zanlı cezaevine gönderildi

Lefkoşa’da meydana gelen "Dükkan Açma" olayıyla ilgili tutuklanan zanlı Nuri Gülmez teminat duruşmasına çıkarıldı.

ads
ads
27/10/2020

ads
Kafeden para alan zanlı cezaevine gönderildi

Lefkoşa’da meydana gelen "Dükkan Açma", "Sirkat", "Kasti hasar" ve "KKTC'den İkamet İzinsiz" suçları ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Nuri Gülmez yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren Polis memuru Ali Gencer, zanlı Nuri Gülmez’in Lefkoşa'da Adora Cafe isimli işyerine saklı olduğu yeri bildiği anahtarı alarak, giriş yapmak istediği sırada ofisin ahşaptan mamul kapısının kilit kısmını kırarak kasten ve kanunsuz olarak hasara uğratıp, işletmenin kasası içerisinde muhafaza edilen toplam bin 362 TL nakit parayı sirkat ettiğini anlattı.

Polis Gencer, mesele ile ilgili yapılan muhaceret kontrollerinde  zanlının 11.08.2020 tarihinden itibaren 73 gün ikamet izinsiz olarak KKTC'de kaçak olarak bulunduğunun tespit edildiğini belirtti.

Zanlının bir gönüllü ifade verip, suçunu itiraf ettiğini ancak sirkat edilen paranın tespit edilemediğini anlatan polis memuru Gencer, zanlının 2 ayı aşmamak üzere cezaevinde tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlının 2 ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

27/10/2020 15:44
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.