Zahra Sokak kavgası: Golf sopaları ile darp ettiler

Zahra Sokak'ta çıkan kavgada tutuklanan zanlılar yeniden mahkemeye çıkarıldı,

ads ads ads ads
27/02/2024

ads
Zahra Sokak kavgası: Golf sopaları ile darp ettiler

Lefkoşa'nın son dönemlerinde en popüler eğlence bölgesi olan Zahra Sokak'ta önceki gece meydana gelen ve infiale neden olan kavga olayı ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar Düzgün Gezergün, Ahmet Hazırlar, Sezgin Gezer, Mehmet Haraç, İbrahim Haraç, Osman Haraç, Cuma Hazırlar, Enes Sürüner, Mert Can Kara, Hakan Kaylak, Mahmut Hüdaverdi, Şenel Diker, B.Y. (E-16), A.E.(E-16), P.G.(E-16),H.T.(E-16) İbrahim Cansun ve Onurcan Demir ek süre talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı. 

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memurları Emin Günal ile Cemal Pınardan olayla ilgili olarak bulguları aktardı. Günal zanlılardan Şenel Diker, Enes Sürüner, Mahmut Hüdaverdi ve Ahmet Aydoğdu’nun 22 Şubat 2024 tarihinde saat 22:30 raddelerinde umumi bir yer olan Zahra sokak ve Tanzimat sokakta meydana gelen  kanunsuz topluluk oluşturma, tecavüzi alet taşıma, zanlı Sürüner’in ayrıca iki suça ek olarak, ciddi darp suçlarına methalder olduğunu belirtti.

GOLF SOPALARI İLE DARP ETTİLER

Polis, olay gecesi aranan şahıs olan İbrahim Erülkü’nün zanlı Diker’in aracına demirden mamul golf sopaları yerleştirip, zanlı Şenel Diker ile birlikte olay yerine gittiğini, Mehmet Alkış ve İbrahim Haraç’a golf sopası ile vurduklarını söyledi. Polis, olayda İbrahim Haraç’ın Diker tarafından ciddi şekilde darp edildiğini belirtti.

ARANAN ŞAHIS TESLİM OLMAYACAĞINI SÖYLEDİ

Polis, mesele ile ilgili aranan şahıs olan İbrahim Erülkü’ye ulaştıklarını ancak teslim olmayacağını söylediğini aktardı. Polis, zanlı Mahmut Hüdaverdi’nin ise ifadesinde olayların büyümemesi ve tarafları ayırmamak için olay yerine gittiğini söylediğini aktardı.

16 YAŞINDAKİ ZANLILAR GÜVENLİK GÖREVLİLERİ İLE KAVGA ETTİLER

Polis memuru Pınardan ise Düzgün Gezergün, Ahmet Hazırlar, Sezgin Gezer, Mehmet Haraç, İbrahim Haraç, Osman Haraç, Cuma Hazırlar, Mert Can Kara, Hakan Kaylak, A.E.(E-16), P.G.(E-16),H.T.(E-16) İbrahim Cansun’un  kanunsuz topluluk oluşturma, B.Y.(E-16) ve Onurcan Demir’in ek olarak ciddi darp suçlarından methalder olduğunu söyledi. Bölgedeki bir eğlence mekanının güvenlik görevlileriyle kavga ettiklerini söyledi. 

Polis, soruşturmanın devam ettiğini, birçok kamera görüntüsü incelediklerini ve birçok ifade aldıklarını belirtti. Polis memuru, zanlıların bir gün daha tutuklu kalmasını talep etti.  Huzurunda verilen şahadet ve yapılan beyanları değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç zanlıların bir gün daha tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

27/02/2024 14:18
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.