Atan: “Her birey engelli adayıdır”

ads ads ads ads
01/12/2023

ads
Atan: “Her birey engelli adayıdır”

Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (KAMUSEN) Başkanı Metin Atan, engelli bireylerin hayat şartlarını iyileştirmek için gerekli adımların atılması gerektiğini kaydetti.

KAMUSEN Başkanı Metin Atan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Atan yaptığı yazılı açıklamada günün önemine dikkat çekerek, herkesin bir engelli adayı olduğunu kaydetti.

Atan, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmiş ve farkındalık yaratma adına bu günü kutlamaktayız. Ülkemizde Engelli vatandaşlarımızın gerekli değer, anlayış ve hakları korunuyor mu? Ya da yeterli mi? Artık normal bir birey gibi ayrıcalık ve farkındalık yaratılmadan gerekli önem ve hassasiyet gösterilmeli, iyileştirme adına gerekli adımlar atılmalıdır.” dedi.

Engellerin başarılara engel olamayacağına vurgu yapan Atan, “Dünya Engelliler Haftası pek çok açıdan engellerin aslında engel olmadığına dikkat çekmek, her engelin kendi içinde pek çok farklı sorunları olduğunu göstermek ve engelli kişilerin katkılarını ve başarılarını hedef alan konular üzerinde durmaktır. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlu olsun.” diyerek 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutladı.

01/12/2023 15:26
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.