HABER KIBRIS

Kanser hücreleri ile savaşan mucize: Kakule

ads
05/09/2017

Kanser hücreleri ile savaşan mucize: Kakule
ads

Son zamanların en çok konuşulan ve faydası saymakla bitmeyen Kakule, en çok aranan ürünlerden birisi haline geldi. Bunun temel nedeni dünya üzerinde az bulunması ve birçok kişi tarafından henüz bilinmemesi şeklinde gösterilebilir.

Henüz yeni keşfedilen ve dünya üzerinde çok az sayıda ülkede yetişen Kakule’nin faydaları saymakla bitmiyor. Türkiye sınırları içerisinde yetişmeyen Kakule bitkisi yurt dışından ithal edilmektedir. Kakule, çayı ve kahvesi oldukça meşhur olan ve faydaları ile çok şifalı bir bitkidir.

Kakule Nedir?

Kakule, daha çok Hindistan’da yetişen ve Orta Doğu ve Arap ülkeleri tarafından çokça kullanılan şifalı bir bitki çeşididir. Türkiye gibi daha birçok ülke tarafından henüz yeni ismi duyulan ve sağlık açısından mucizevi bir şifa deposudur. Kanser hücreleri ile savaşıp sağlıklı hücre sayısının artmasını sağlayarak kanseri önlüyor

Kakule’nin Faydaları

  • Kakule mucizevi bir sağlık deposudur. Yukarıda da belirtildiği gibi Kanser hastalığı için iyileştirici ve zararlı hücreler ile savaşıp sağlıklı hücre sayısının artmasını sağlamaktadır.
  • Karaciğerimizde zararlı olan kanser hücrelerinin ve kanser yapıcı maddelerin artmasını önler. Bununla kan kanserini diğer bir adıyla löseminin ilerlemesini önleyip yavaşlatmaktadır.
  • Sindirim sistemini hızlandırmakla beraber hazmı kolaylaştırır. İdrar ve gaz sıkıntılarının giderilmesi için de Kakule bire birdir.
  • Bağırsak parazitlerinin yok edilmesini sağlar.
  • Mide ağrıları, mide bulantıları ve reflüye  büyük fayda sağlar.
  • Çeşitli nedenlerden dolayı ağzımızda birtakım bakteriler birikir ve bu bakteriler kokuya neden olur. Kakule bu kokunun giderilmesini sağlayıp temiz bir ağız bakımını sağlar.
  • Astım, bronşit, nezle, öksürük ve bunun gibi hastalıklar neticesinde akciğer hırpalanır. Kakule bu hastalıkları iyileştirici bir etkiye sahip olup akciğerinizi korur.
  • Son zamanlarda en büyük problemlerden biri olan unutkanlık hastalığından yakınıyorsanız Kakule sizin derdinize çare olacaktır.
Bu habere tepkiniz:
TAGS: kakule, kanser, savaş
MANŞETLER

HK SAĞLIK

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems