Kanunsuz ve gümrüğe beyan edilmeyen mal bulundurma olayında 17 kişi tutuklandı

ads ads ads ads ads
19/06/2024

ads
Kanunsuz ve gümrüğe beyan edilmeyen mal bulundurma olayında 17 kişi tutuklandı

  Polis, İskele ilçesindeki Safaköy’de 3 ayrı apartman dairesinde yaptığı arama sonucunda kanunsuz ve gümrüğe beyan edilmemiş mal tasarrufundan 17 kişiyi tutukladı.

Polis Basın Subaylığından yapılan açıklamaya göre, polis, dairelerde toplam 660 adet cep telefonu, 30 adet dizüstü bilgisayar ve çok sayıda bilgisayar hoparlörü, Çin menşei muhtelif içecek ve gıda ürünü, toplam 15 bin 845 TL, 3 bin 985 Amerikan Doları, 5 bin 615 Yuan Çin parası, 30 bin Kyat Miyanmar parası ve 72 Ringgit Malezya parası bularak, emare olarak aldı. 

Haziran ayı içerisinde Safaköy’de meydana gelen ev açma ve hırsızlık meseleleri ile ilgili olarak yürütülen geniş çaplı soruşturma kapsamında yapılan aramada zanlı olarak tespit edilen ve tutuklanan 17 kişi şu şekilde verildi:

“H.M.(E-27), S.W.(E-31), T.L.(E-22), Z.X.(E-24), J.W.(E-27), G.J.(E-36), P.Z.(E-22), J.W.(E-35), W.L.(E-25), W.H.(E-32), X.B.(E-27), J.L.(E-22), J.H.(E-55), C.X.(E-37), X.G.(E-36), C.X.(E-38) ve L.X.(E-35)” 

Açıklamada, zanlıların ikisinin ikamet izinsiz ülkede ikamet ettiğinin tespit edildiği, soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

Diğer polisiye haberler: 

- Küçük Kaymaklı’da yangın… Ahşap ambar içerisinde yer alan eşyalar yandı

Lefkoşa Küçük Kaymaklı’da bugün sabah saatlerinde meydana gelen yangında ahşap ambar içerisinde yer alan çeşitli ev eşyaları yandı. Tedbirsizlik ve ihmalkarlıktan 1 kişi hakkında yasal işlem başlatıldı.

Polis Basın Subaylığından yapılan açıklamada, yangının A.G.’nin (E-38), apartman terasında sönmemiş şekilde bıraktığı mangaldan atılan kıvılcımların teras katında, başka bir şahsa ait ahşap ambarı tutuşturması sonucu meydana geldiğini bildirildi.

Yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürüldüğü kaydedilen açıklamada, ahşap ambarın ve içerisinde bulunan 1 adet vantilatör, 1 adet gazlı soba ve muhtelif ev eşyalarının yandığı, soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

- İkamet izinsiz 5 kişi tespit edildi

Polis Basın Subaylığı, dün ülke genelinde polis ekipleri tarafından yapılan denetimlerde ikamet izni olmadan ülkede ikamet eden 5 kişinin tespit edildiği duyurdu.

Açıklamada, şahısların tutuklanarak, aleyhlerinde yasal işlem başlatıldığı, soruşturmanın devam ettiği kaydedildi. 

19/06/2024 13:53
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.