HABER KIBRIS

Kar-İş uyardı: Öğrenciler taşınmayacak

ads
11/08/2017

Kar-İş uyardı: Öğrenciler taşınmayacak
ads

Devlet, Kar-İş üyesi şoförlere, 10 Haziran 2017’de ödemesi gereken öğrenci taşımacığı hizmet bedelini halen ödemedi. Kar-İş uyardı:

BORÇ 7 MİLYON 800 BİN TL:  Devlet, Kar-İş üyesi, öğrenci taşımacılığı hizmeti veren şoförlere alacaklı olduğu 7 milyon 800 bin TL’lik ödemeyi yapmadı, şoförler isyan etti. Kar-İş Başkanı Fuat Topaloğlu, ödemenin ay sonuna kadar yapılmaması halinde yeni öğretim yılında öğrenci taşımacılığının başlamayacağını açıkladı

ŞOFORLER İSYANDA: Alacaklarını bir türlü tahsil edemeyen otobüs şoförleri, ne araçlarının bakım ve onarımını yaptırabiliyor, ne de artık veresiye mazot alabiliyor. Otobüs şoförleri, devletten milyonlarca lira alacaklı ama bugün evine iki ekmek alamıyor. Şoförler isyanda: Borç gırtlağı geçti, kimseden veresiye istemeye yüzümüz kalmadı

Havadis/Duygu ALAN

2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın başlamasına 1 ay kadar kısa bir süre kaldı, öğrenci taşımacılığı da yapan Kamu Araçları İşletmecileri Birliği (Kar-İş) üyesi şoförler halen daha devletten alacaklı olduğu 7 milyon 800 bin TL’yi tahsil edemedi.

Öğrenci taşımacılığı hizmet bedelini alamayan otobüs şoförleri, devlet yetkililerine isyan etti.

Kar-İş Başkanı Fuat Topaloğlu, 10 Haziran 2017 tarihinde ödenmesi gereken öğrenci taşımacılığı hizmet bedeli 7 milyon 800 bin TL’nin halen tahsil edilemediğini belirterek, ödemenin ay sonuna kadar yapılmaması halinde 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda öğrenci taşımacılığının başlamayacağını söyledi.

fuat-topaloğlu

Topaloğlu, ayrıca şok eylemlerle devleti protesto edeceklerini belirtti.

Şoförlerin cebi boş

Alacaklarını devletten bir türlü tahsil edemeyen otobüs şoförleri, ne araçlarının bakım ve onarımını yaptırabiliyor, ne de artık mazot alabiliyor.

Otobüs şoförleri, devletten milyonlarca lira alacaklı ama bugün evine iki ekmek alamıyor.

Devlet ödeme yükümlülüğünü yerine getirmeyince hizmetin aksamaması için şoför veresiye mazota yüklendi. Yıl bitti ödeme yapılmadı. Devletin unuttuğu otobüs şoförlerine benzin istasyonları da veresiye defterini kapattı.

Otobüs şoförleri, “Borç gırtlağı geçti, kimseden veresiye istemeye yüzümüz kalmadı. Kimimiz çek yasağına girdi kimimiz iflasın eşiğine geldi” diye isyan etti.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Fuat Topaloğlu, Devlet, Kar-İş, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems