Karaburç sınırları delik deşik etti

ads
ads
21/04/2019
Kamalı Haber

ads
ads
Karaburç sınırları delik deşik etti

Ülkemizden deport edilmek istendiği sırada gemiye binmeden kaçan ve daha sonra yasa dışı yollardan Güney Kıbrıs’a iş bulmak için giden ve sonra geri dönen zanlı Mehmet Karaburç önceki gün tutuklanarak dün Askeri Mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren polis memuru Necip Taşlı olayla ilgili bulguları aktardı. Taşlı huzurda bulunan zanlı Mehmet Karaburç’un 14 Nisan 2019 tarihinde saat 00.30 raddelerinde Lefkoşa'da Birinci Derece Askeri Yasak Bögeyi ihlal ederek  Güney Kıbrıs’a geçtiğini ve daha sonra 18 Nisan 2019 tarihinde saat 23.00 raddelerinde ayni yerden KKTC’ye giriş yaptığını söyledi. Polis zanlının aranan kişi olduğunu ve önceki gün gerçekleştirilen bir operasyon sırasında tespit edilerek tutuklandığını söyedi. Polis zanlının daha önceden ülkeden deport edilmek üzere gemiye bindirileceği sırada kaçarak ortadan kaybolduğunuda belirtti. Polis zanlının gönüllü ifade verdiğini ayrıca başka suçlara karışıp karışmadığının araştırılacağını belirterek zanlının ilk etapda 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalamasına emir verdi.

21/04/2019 12:43
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Karaburç sınırları delik deşik etti, HABER, kıbrıs,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.