“Kararlarınızda bizi de düşünün”

KKTC Kreş, Anaokulu ve Eğitim Merkezleri Topluluğu hükümete çağrı

ads
27/03/2020

ads
“Kararlarınızda bizi de düşünün”

KKTC Kreş, Anaokulu ve Eğitim Merkezleri Topluluğu, hükümetin açıkladığı Ekonomik Önlemler Paketine tepki gösterdi.

KKTC Kreş, Anaokulu ve Eğitim Merkezleri Topluluğu, açıklanan önlemlerin kendilerini gözetmediğini savunarak bundan sonra alınacak kararlarda kendilerinin de düşünülmesi gerektiğini savundu.

KKTC Kreş, Anaokulu ve Eğitim Merkezleri Topluluğu’nun açıklaması şöyle:

KKTC Hükümetine, tüm dünyayı etkisi altına alan COVID19 salgını ve beraberinde toplumun tüm kesimlerine yaşattığı duygusal, sosyal ve ekonomik zarar bilginizdedir.

Bu süreçte biz KKTC kreş, anaokulu ve eğitim kurumları olarak tüm eğitim hizmetlerimizi, almış olduğunuz haklı karar ile durdurmuş bulunmakta ve yaklaşık yirmi gündür merkezlerimizde hiçbir faaliyet göstermemekteyiz.

Üzülerek gördük ki açıklamış olduğunuz ekonomik paket, özel sektörde çalışan, yarınlarımız olan çocuklarımızı emanet ettiğiniz biz eğitim kurumları ve personeli için yeterli bir katkı değildir.

Bizlerin, eğitim faaliyetlerimize bu kaos ortamı atlatıldıktan sonra var gücümüzle yeniden başlayabilmemiz, ancak siz hükümetimizin varoluş mücadelemizde bizleri desteklemenizle mümkün olacaktır. Bundan sonra alınacak kararlarda bizleri de gözeterek adımlar atmanızı rica ediyoruz. 

Bilgilerinize arz eder, sağlıklı günler dileriz.

KKTC Kreş, Anaokulu ve Eğitim Merkezleri Topluluğu

27/03/2020 23:11
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: “Kararlarınızda bizi de düşünün”, haberkibris,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.