HABER KIBRIS

ad

Karşıyaka Ahlat Vadisi Doğa Yürüyüşü ve Şöleni yapıldı

ads
24/03/2019

ads
Karşıyaka Ahlat Vadisi Doğa Yürüyüşü ve Şöleni yapıldı

Lapta Belediyesi ile Karşıyaka Kültür ve Sanat Derneği işbirliğinde 5’incisi düzenlenen Karşıyaka Ahlat Vadisi Doğa Yürüyüşü ve Şöleni bugün gerçekleştirildi.

Karşıyaka köyünü ve köyde yetişen ahlat meyvesini tanıtmak amacıyla düzenlenen etkinlik geleneksel doğa yürüyüşü ile başaldı.

Karşıyaka’da ki tarihi ve doğal güzelliklerin tanıtıldığı 7 kilometrelik doğa yürüyüşüne vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, bu  yıl 5’incisi düzenlen etkinlikle Karşıyaka köyü ve köyde yetişen ürünlerin  turizm açısından tanıtılmasını amaçladıklarını belirtti.

Lapta Bölgesine  bağlı köylerin doğal ve tarihi zenginliklerle dolu olduğunu kaydeden Aktuğ, Karşıyaka köyünde yetişen, halk arasında yabani armut ya da taş armudu olarak bilinen  Ahlat ağaçları ve meyvesinin de bu zenginliklerden bir tanesi olduğunu söyledi.

Karşıyaka Kültür ve Sanat Derneği Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Özilmen ise,

amaçlarının,  köyün doğal, tarihi ve kültürel değerlerine sahip çıkarak gelecek nesillere aktarmak olduğunu vurguladı.

Doğa yürüyüşününü ardından, Karşıyaka Atatürk Belediye Parkında  şölen gerçekleştirildi.

Ahlat Şöleni kapsamında, kurulan standlarda gün boyunca, yöresel lezzetler ve el işlerinin   satışı yapılırken çeşitli halk dansları , modern dans gösterileri ve konserler de düzenlendi.

Şölen Grup Otantik ve Yıldır Yıldırım konserleri ile sona erdi.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Karşıyaka Ahlat Vadisi, doğa yürüyüşü, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.