Kate Middleton'ın kanser açıklaması yapay zeka tarafından mı üretildi?

Galler Prensesi Kate Middleton, ocak ayında geçirdiği ameliyattan beri ortadan kaybolmuştu. Prensesin kanser tedavisi gördüğünü açıklayan video mesajı, gündemdeki komplo teorilerini bastırmaya yetmedi. Sosyal medya kullanıcıları, görüntülerin yapay zeka destekli bir deepfake olduğu da dahil olmak üzere yeni komplo teorileri üretmeye devam ediyor.

ads ads ads ads
25/03/2024

ads
Kate Middleton'ın kanser açıklaması yapay zeka tarafından mı üretildi?

Galler Prensesi Kate Middleton, ocak ayında karın ameliyatı geçirdiğinden beri kameraların önünde gözükmemesi bir çok komplo teorisini de gündeme getirdi.

23 Mart'ta Galler Prensesi, Kensington Sarayı tarafından yayınlanan videosunda kanser tedavisi gördüğünü açıklayarak tüm spekülasyonlara son verdi.

Ancak internette, açıklama videosunun "Yapay zeka destekli bir deepfake" olabileceği yönünde yeni komplo teorileri ortaya çıktı.

Videoda Kate, arka planda kiraz çiçekleri ve nergislerin bulunduğu Windsor Sarayı'nın bahçesindeki bir bankta otururken görünüyor.

Siyah beyaz çizgili bir kazak, mavi kot pantolon giyiyor ve saçları açık.

Ancak video mesajı, sosyal medyada yeni komplo teorilerine yol açtı ve görüntülerin "Yapay Zeka destekli bir deepfake" olabileceğini öne sürdü.

Hatta bazı kullanıcılar yaprakların veya çimlerin arka planda neden hareket etmediğini sorguladı.

Kate Middleton, kanser hastası olduğunu açıklarken.

 

Sosyal medya kullanıcıları, Kate Middleton'ın video mesajda giydiği giysilerinin 7 yıl önce çekilen bir YouTube videosunda da üstünde olduğunu fark etti.

Prensesin iki videoda kullandığı saç stilinin de aynı olduğu ve iki videonun da açık alanda bir bahçede kayda alındığı görülüyor.

Kate Middleton'ın 7 yıl önce kaydedilen YouTube videosunda giydiği kıyafetler.

 

AFP haber ajansı, bazı sosyal medya kullanıcılarının videonun "dijital olarak manipüle edildiğini" söyleyerek yavaşlatılmış bir versiyonunu da yayınladığını belirtti.

Bazı kullanıcılar Kate'in parmağındaki yüzüğün videoda bir görünüp bir kaybolduğunu iddia etti.

Videoda Kate'in yüzüğü parmağında görünüyor.

Elini kaldırdığında yüzük yok oluyor.

Video mesajının yayınlanmasından birkaç gün önce İngiltere'nin Sun gazetesi, Galler Prensesi'nin bir çiftlik dükkanında kocasının yanında "mutlu, rahat ve sağlıklı" göründüğü fotoğraf ve videoları yayınlamıştı.

Ancak keskin gözlü sosyal medya kullanıcıları, çiftin videosuyla ilgili bir takım sorunlar fark etti, hatta bazıları kadının Kate Middleton'ın dublörü olduğunu iddia etti.

Kate Middleton'ın uzun süreli yokluğu sırasında, Prens William ile Cholmondeley Markizi Sarah Rose Hanbury arasında bir ilişki olduğu söylentileri de su yüzüne çıktı. Bu iddialar daha sonra yalanlandı.

25/03/2024 11:26
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Kate Middleton
MANŞETLER

HK MAGAZİN

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.