Kavga zanlıları tutuksuz yargılanacak

ads ads ads ads
02/06/2023

ads
Kavga zanlıları tutuksuz yargılanacak

Lefkoşa’da meydana gelen kavga olayı ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar Ali Çiçek ve  Reşit Bayhan mahkeme huzuruna çıkarıldı.

(Kamalı Haber) 

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Hüseyin Oran, olguları aktardı. Polis, 31.05.2023 tarihinde 03:00 raddelerinde Lefkoşa'da, umumi bir yer olan K.Çiftlik bölgesi Osman Paşa Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Wagon isimli işletme önünde bir taraf olan söz konusu işletme yetkilisi Lefkoşa'da sakin zanlı 1 Ali Çiçek ve güvenlik görevlisi zanlı 2 Reşit Bayhan’ın eşi ile selamlaştıkları  gerekçesi ile diğer bir taraf olan Lefkoşa'da sakin Mustafa Gargınsu ile birbirlerinin vücutlarına elleri ve ayakları ile gelişi güzel vurup bir kavgada yer alıp her iki taraf makul mazeretleri olmaksızın yüksek sesle anlamsız bir şekilde bağırıp çağırmak sureti ile rahatsızlık yaptıklarını belirtti. Polis, mesele ile ilgili olarak zanlı l ve zanlı 2’nin derdest emri gereği tutuklandığını söyledi. Polis, zanlınların davalarında hazır olmasını sağlamak amacıyla mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlıların yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5’er bin TL nakdi teminat, birer kefilin 100 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada 1 gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

02/06/2023 15:05
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.