30 Eserden Oluşan “Kazakistan Sanatçıları Resim Sergisi” Açılıyor

ads
ads
11/05/2019

ads
ads
30 Eserden Oluşan “Kazakistan Sanatçıları Resim Sergisi”  Açılıyor

Kazakistanlı 5 ressamın, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için özel olarak hazırladığı 30 eserden oluşan “Kazakistan Sanatçıları Resim Sergisi”nin, Salı günü Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar tarafından açılacağı bildirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle:

“Serginin açılışı, 14 Mayıs 2019 Salı günü, saat 09.00’da, Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sergi Salonu’nda yer alacak.
Sergide yer alacak ressam Zhenis Nurlybayev eserlerinde ana tema olarak atları el alırken, kuşlar ve müzik ile ilgili temalara da eserlerinde yer verdi. Öncü bir sanatçı olan Yerkinbek Yessimov da eserlerinde ağırlıklı olarak modern bir tarzı yansıtıyor. Eserlerinde etnik bir tarz kullanan Almagül Yessimova’nın “Yerli Toprak” adlı bir diziden oluşan eserleri de sergide yer alacak. Sanatçı resimlerinde dağları ve kuşları özgürlüğün sembolü olarak ifade ediyor. Tüm hayatını Almatı bozkırlarında geçiren Amankeldi Kenanbayev ise bozkır manzaralarını renklendirdi. Resimlerinde savaş temalarını işleyen Kumar Omarkhan da, savaşlarda atalarının kahramanlığını tema alan eserleri izleyiciye sunacak.”

11/05/2019 14:43
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Kazakistan, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.