KGS-1’in bölge şampiyonları bu yıl da Artı'dan...

ads ads ads ads
29/01/2023

ads
KGS-1’in bölge şampiyonları bu yıl da Artı'dan...

Kolejlere Giriş Sınavı’nın ilki (KGS-1), 28 Ocak 2023 Cumartesi günü yedi merkezde 2241 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Lefkoşa, Girne ve Gazimağusa’da şubeleri bulunan ve Ada’nın en büyük dershanelerinden biri durumunda olan Artı Eğitim Merkezinden sınava katılan öğrencilerin ortalama %79’u, henüz ikinci ayağı yapılmamış olan KGS’de, bölge barajlarının üzerinde başarı göstererek ikinci sınav için büyük bir avantaj elde etti. Artı Eğitim Merkezi öğrencilerinden Almira OYTAÇ ise 99 puan ile hem KKTC hem de Lefkoşa birincisi olarak bu başarıyı taçlandırdı.
Dün, dershanenin Lefkoşa Küçükkaymaklı’daki şubesinde yapılan bir basın toplantısıyla, bölgelerde ilk üç dereceye giren öğrencilerini basına tanıtan Artı Eğitim Merkezi, öğrencilerin ailelerini de yapılan toplantıya davet ederek oldukça anlamlı bir etkinliğe imza attı. Dershane direktörü Havva Şeniz ise gazetemize verdiği demeçte şunları söyledi: “Ada genelinde yakalamış olduğumuz %79’luk başarı oranı, bizim için oldukça önemli bir başarı... Çünkü bu başarının haziran ayında yapılacak olan KGS-2 için öğrencilerimize büyük bir avantaj sağlayacağına inanıyoruz. Dün yapılan sınavda pek çok öğrencimiz, deneme sınavlarında elde ettikleri puanlara yakın puanlar almışlardır. Bu da yaptığımız deneme sınavlarının, dün yapılan KGS-1’e oldukça yakın olduğunu göstermektedir. Bu durum, sadece yılların birikimi ile oluşan tecrübe başlığı ile açıklanamaz. Bu başarıda; öğrencilerimizin, personelimizin ve ailelerimizin azmi, fedakarlığı ve inancı da dikkate alınmalıdır. Tabii yapılan bu sınav, sadece bu dönem için geçerli ve kolejlere girişte, sadece %50 oranında etkili olacak... Bu nedenle öğrencilerimiz, almış oldukları puanlarla ne umutsuzluğa kapılsınlar ne de elde ettikleri dereceleriyle ve puanlarıyla artık bu işin bittiği yanılgısında olsunlar.
Bugün burada, Lefkoşa Bölgesi öğrencilerimizden Almira OYTAÇ, Girne Bölgesi’nden Aren LORD ve Gazimağusa Bölgesi’nden Asal BAGMOHAMMADI, bölge birincisi olarak aramızda bulunuyorlar. Bu öğrencilerimize ek olarak, yine aynı bölgelerde ilk üç dereceyi elde eden diğer öğrencilerimizi de sizlerle bir araya getirerek bu mutluluğu ölümsüzleştirmek ve kamuoyuyla paylaşmak istedik.


Dün yapılan sınav, biliyorsunuz ki, KGS maratonunun ilk ayağıydı ve az önce vurgulamış olduğum gibi KGS süreci, henüz tamamlanmış bir süreç değil… Bu nedenle yapmış olduğumuz bu toplantı, bir final toplantısı değil. Ancak bugünkü bu basın toplantısı ile derece yapan öğrencilerimizi hem sevindirmek istedik hem de diğer öğrencilerimizi, gelecek dönemdeki çalışmalarımıza motive etmeyi hedefledik. Bu bağlamda, sınava girme cesaretini gösteren ve -puanı ne isterse olsun- bu sınavdan alnının akıyla çıkan tüm öğrencilerimizi gönülden kutlar, yaşadığımız bu başarıda emeği geçen tüm personelimize, ailelerimize ve öğrencilerimizin okul öğretmenlerine teşekkür ederiz.”
 


 
BÖLGELERDE İLK ÜÇ DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİMİZ
 
Almira Oytaç​ 99p (Lefkoşa Birincisi - KKTC Birincisi)
Dila Karacamert​ 98p (Lefkoşa İkincisi - KKTC İkincisi)
Suat Yılmaz​ 97p (Lefkoşa Üçüncüsü - KKTC Üçüncüsü)
Aren Lord ​97p (Girne Birincisi - KKTC Üçüncüsü)
Asal Bagmohammadi ​97p (Gazimağusa Birincisi - KKTC Üçüncüsü)
Uzay Sayan​ 95p (Gazimağusa İkincisi - KKTC Beşincisi)

29/01/2023 15:00
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.