Kia, SUV-minivan karışımı yeni Carnival’ı tanıttı

Otomotiv tarihinin ilk “GUV” modeline merhaba deyin

ads
ads
24/06/2020

ads ads
Kia, SUV-minivan karışımı yeni Carnival’ı tanıttı

Yaklaşık bir hafta önce yeni Carnival’ın bir teaser’ını yayınlayan Kia, şimdi modelin örtülerini tamamen kaldırdı. Carnival, her ne kadar bir minivan modelini andırsa da, Güney koreli üretici yeni modelin bir “Grand Utility Vehicle” olduğunu belirtiyor. SUV benzeri tasarım çizgilerine sahip olan Carnival uzun gövdesi, köşeli tasarımı, büyük camekanı ve kayarak açılan kapılarıyla da bir minivana benziyor.

Kia’nın “Kaplan Burnu” ızgarasıyla gelen araç, önceki modele göre daha uzun bir kaputa sahip. Şirket teknik detaylar konusunda çok detay vermese de, aks mesafesinin uzadığını ve bununla birlikte kabindeki alanın genişlediğini belirtiyor.

A ve B sütunları siyah renkle kaplanan aracın C sütununda ise elmas desenleri ve krom dokunuş görülüyor. Ön farlardan arka farlara kadar uzanan üst gövde çizgisi, araca güçlü bir karakter kazandırırken aynı zamanda cüssesini vurguluyor.

 Kia da bayilerini internete taşıdı

Yeni Carnival’ın arka bölümünde ise son zamanlarda yeni model araçlarda gördüğümüz ince LED far düzeni göze çarpıyor. Aracın sağ alt bölümünde yer alan “Limuzin” yazısı ise minivan modelinin uzunluğunu vurguluyor.

Aracın iç mekan fotoğrafları şu an için paylaşılmadı. Kia, bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürmeyi planladığı modelle ilgili yakında daha fazla detay vereceğini söylüyor. Aracın, dört silindirli 2.5 T-GDI motorla sunulması bekleniyor.

24/06/2020 15:05
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: kia, otomobil,
MANŞETLER

HK OTOMOBİL

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.