KAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Akademisyenlerinin Sanat Çalışmaları ArtAnkara 8. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı’nda

ads ads ads
21/04/2022

ads
ads
KAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Akademisyenlerinin Sanat Çalışmaları ArtAnkara 8. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı’nda

ArtAnkara 8. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı, bu yıl 10-13 Mart tarihleri arasında ATO Congresium’da düzenlendi. Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gökçe Keçeci, Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Sinem Ertaner ve Merve Akgül’ün de çalışmalarının yer aldığı Fuar’da bini aşkın sanatçının 4500 eseri sanatseverler ile buluştu.

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Rektörü ve Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Gökçe Keçeci “Uçur” isimli eseriyle Fuar’da yerini alırken “Kıbrıslı sanatçılar olarak Uluslararası platformlarda hem ülkemizi hem de Üniversitemizi temsil etmek bizler için çok değerlidir. Ortaya koyduğumuz sanat eserleriyle varlığımızı geniş kitlelere duyurmamıza aracı olan Uşak Üniversitesi ve Prof. Dr. İncilay Yurdakul’a teşekkür ederiz.” dedi. Keçeci, içerisinden geçtiğimiz Covid-19 Pandemi süreci yüzünden insanların sanata olan ilgisinin arttığını, sanatın, insanları birleştirici ve iyileştirici gücünün bu tarz organizasyonlarla daha fazla ortaya çıktığını dile getirdi.

Fuar’da, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Sinem Ertaner ve Merve Akgül’ün de el yapımı kâğıt kolajları yer aldı. Sanatın ve sanatçının değerinin ortaya çıktığı bu tarz etkinliklerin sanatçının üretme ve yaratma motivasyonunu daha fazla artırdığını söyleyen Merve Akgül “Birçok farklı ülkeden bizlerin ve eserlerimizin bir araya gelmesini sağlayan herkese şahsım ve Üniversitemiz adına çok teşekkür ederim.” dedi. Sinem Ertaner ise “Eserlerimizin böyle büyük bir organizasyonda sergilenmesini sağlayan en başta Prof. Dr. İncilay Yurdakul olmak üzere tüm ekibe teşekkür ederiz.” dedi.

Dünyanın dört bir yanından binlerce katılımın gerçekleştiği rekor ziyaretçi sayısına ulaşmış olan 8. ArtAnkara Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı’nın amacı, galerileri ve sanatçıları sanatseverlerle buluşturmak, çeşitli proje ve söyleşilerle de sanatsal ve estetik farkındalığı artırmaktır. Yerli ve yabancı sanat galerilerinin, dernek, vakıf ve üniversitelerin katkısıyla gerçekleştirilen Fuar; sosyal sorumluluk projeleri, paneller, söyleşiler, konserler, dinletiler, workshoplar, performanslar, projeler ve defileler gibi birçok etkinliğe de ev sahipliği yaptı.

21/04/2022 12:43
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Kıbrıs Amerikan Üniversitesi
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.