Kıbrıs Gazetesi’nde istifalar başladı

ads ads ads ads
10/08/2022

ads
ads
Kıbrıs Gazetesi’nde istifalar başladı

Son dönemde ciddi bir maddi sıkıntı içerisinde olduğu bilinen Kıbrıs Gazetesi’nde istifalar başladı. Özellikle bu ay maaşların ödenememesi ve Kıbrıs Gazetesi Sahibi Asil Nadir’in eşi Nur Nadir’in gazete gelirlerini kendi kişisel harcamaları için kullanmasından sonrası patlak veren isyan ateşi personel istifalarıyla bir kez daha gündeme geldi.

Bugün Kıbrıs Gazetesi’nden 4 kişinin istifa ettiği önümüzdeki günlerde ise bu istifaların devam edeceği ifade ediliyor. Haber Merkezi ve Muhasebe çalışanı 4 kişinin istifasının ilk istifa olduğu ve ileriki günlerde bu sayının artacağı kaydedildi.

Maaşlarını alamayan ve Kıbrıs Gazetesi’nin başındaki yönetimin sürekli baskılarından bıkan personel bir bir istifa ediyor.

Kıbrıs Gazetesi yönetiminin şok istifaların ardından yarın tüm personel ile bir toplantı yapacağı öğrenildi.

Bilindiği üzere gazete gelirinin gazetenin maaş ve benzeri giderlerine değil aile için harcanması “iş kadını” olarak çeşitli görüşmeler yapan Neriman Nur Nadir’in reklam gelirlerini pahalı şahsi harcamalarında kullanması, lüks tatiller yapması maaş alamayan personelin sabrını taşırmıştı.

Asil Nadir’in maaş ödemek için personele “Nur Nadir’in ev satmasını bekliyorum” dediği ve bu bahanenin arkasına saklandığı öğrenilirken bir haftadır tatilde olan Neriman Nur Nadir’e personel ulaşamamıştı.

10/08/2022 19:31
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Kıbrıs Gazetesi’nde istifalar başladı
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.