Kıbrıs Minik Bilim Kahramanları yeniden buluşuyor

ads ads ads ads
26/06/2021

ads
ads
ads
Kıbrıs Minik Bilim Kahramanları yeniden buluşuyor

Yüzden fazla ülkede onbinlerce öğrencinin katıldığı FIRST® LEGO® League Explore fuarlarının Kıbrıs ayağının ilki, 26 Haziran Cumartesi günü yapılacak.

6-10 yaş arası çocukların bilim ve mühendislik alanlarında ilgisini çekmek ve gelişimlerini sağlamak amacıyla düzenlenen “FIRST® LEGO® League Explore” fuarlarının bu yılki konusu “PlayMakers”.

Bu sezon çocuklar, sporun, hareket etmenin, işbirliği yapmanın, arkadaşça rekabetin ve kutlamanın dünyasına giriş yapacak. PLAYMAKERS ile FIRST® LEGO® League Explore takımları, oyunlar için farklı alanlarda hangi aktiviteler yapabileceklerini ve bu aktivitelerin daha eğlenceli ve herkes için ulaşılabilir olmasını nasıl sağlayabileceklerini keşfedecekler.

Amerikan Elçiliğinin sağladığı hibe ile finanse edilen FIRST® LEGO® League Explore fuarlarına adanın Kuzey ve Güneyinden toplam 20 takım katılacak. Festival havasında gerçekleşen fuarlar, bu sene pandemi sebebiyle açık havada, ve pandemi kurallarına uygun bir şekilde ara bölgede Home for Cooperation’da gerçekleştirilecek.

Öğrenen Mutlu Bireyler Merkezi Kurucu Ortağı Mert Balın “Çocukların, Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat, Matematik, Kodlama, Tasarım, 3 Boyutlu Düşünme, Araştırma, Sorgulama ve Sunum becerilerinin gelişmesine, üretken ve duyarlı dünya vatandaşları olarak yetişmelerine katkı sağlayan uluslararası bir etkinliği Kıbrıs’da düzenlemekten ve bu fuara ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz. Adamızda yaşayan çocukların, dünyadaki yaşıtlarıyla birlikte kendilerini gösterebilecekleri bu ilk ve tek uluslararası programa katkı koyan tüm destekçilerimize teşekkür ederiz”

 

Öğrenen Mutlu Bireyler Merkezi (ÖMB) Hakkında

Öğrenen Mutlu Bireyler Merkezi (ÖMB) Kıbrıs’ta yaşayan çocuklara, sanat, bilim ve teknoloji dallarında hizmet veren bir merkezdir. Günümüz modern öğrenim sistemlerine erişimi zor olan çocuklara da görerek, deneyerek, öğrenecekleri, öğrenirken mutlu olacakları, gönüllü bir ekip tarafından kurulup yönetilen, kar amacı gütmeyen, kamu yararı gözeten bir hayır kurumudur.

www.ogrenenmutlubireyler.org

26/06/2021 12:08
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Kıbrıs Minik Bilim Kahramanları
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.