Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları Pandemiyi Sanatla Yendi

Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları, 2021-22 tiyatro sezonunu kapattı.

ads ads ads ads
31/05/2022

ads
Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları Pandemiyi Sanatla Yendi

Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları, 2021-22 tiyatro sezonunu "Gocasını Bişiren Gadın" oyunu ile dün Gazimağusa'da kapattı. 

Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, 2021- 22 Tiyatro sezonunu radyo tiyatrosu, çocuk filmi ve güzel bir kara komedi örneği olan, Gocasını Bişiren Gadın ile açan Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları, 2021-22 tiyatro sezonunu, sezonun ikinci oyunu olan, Bavul'un ardından, Gocasını Bişiren Gadın ile kapattı.

Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları 2021-2022 tiyatro sezonunda pandemiye rağmen Özlem Özkaram'ın yönetmeliğinde 30 adet radyo tiyatrosu, Mehmet Samer'in yönetmenliğinde bir çocuk filmi (Yağ Yağ Yağmur), konuk yönetmen Ebru Nil Aydın yönetiminde bir komedi oyunu (Bavul) ve Cevahir Caşgir'in yönetmenliğinde Gocasını Bişiren Gadın oyununu tiyatro seyirci ve dinleyicileri ile buluşturdu.

Pandemiye rağmen üreten ve tiyatroyu her açıdan yaşatan Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları sezonu; Debbie Issit’in yazdığı Cevahir Caşgir’in uyarlayıp yönettiği ve iki sezon boyunca kapalı gişe seyircisi ile buluşan "Gocasını Bişiren Gadın" oyunu ile 30 Mayıs Pazartesi akşamı Mağusa'da kapattı.

İki sezon kapalı gişe sahnelenen oyunun kapanış gecesi de dolu dolu ve muhteşem bir ilgi ile geçti.

Geceye Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları eski müdürlerinden Mehmet Ulubatlı ve İlknur Işıl Türkmen de katılarak beğeni ve tebriklerini dile getirdi.

Yeni sezona "Bavul"oyunu ile başlayacağını duyuran Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları müdürü İdris Demiröz yeni proje çalışmalarına da Ağustos ayında başlanacağını duyurdu.

31/05/2022 11:20
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Kıbrıs Türk, Devlet, Tiyatroları, Sanat, kapattı,
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.