'Kıbrıs Türk Kadınını Hatırlar mısınız' etkinliği yapıldı

"Kıbrıs Türk Kadınını Hatırlar mısınız" konulu etkinlik 28 Mayıs 2022 Girne Oda Tiyatrosu’nda gerçekleşti.

ads ads ads ads
31/05/2022

ads
ads
'Kıbrıs Türk Kadınını Hatırlar mısınız' etkinliği yapıldı

 Kybele Innerwheel Kulübü tarafından düzenlenen "Kıbrıs Türk Kadınını Hatırlar mısınız" konulu etkinlik 28 Mayıs 2022 Girne Oda Tiyatrosu’nda gerçekleşti.

Kreatör Yıldırım Mayruk’a ait projenin koreografi, yazarı ve seslendirmesi ise Barbaros Şansal tarafından gerçekleştirildi. Bellapais Inner Wheel Kulübü tarafından geçen yıl lansmanı yapılmış; ‘Kıbrıs’ın Öncü Türk Kadınları’ adlı kitabın ışığında 20 öncü kadına atıfta bulunularak Kuzey Kıbrıs Inner Wheel üyesi olan 20 kadın etkinlikte Yıldırım Mayruk tasarımlarını giyerek geçmişten geleceğe yürüdüler. Aydın, laik. cesur ve Atatürkçü öncü kadınları yine günümüzün aydın, laik, cesur ve Atatürkçü kadınları temsil ettiler.

Kybele Inner Wheel Başkanı Nermin Anıl, ‘İlk etkinliğimizde böylesi anlamlı bir projeyi gerçekleştirmemizi sağlayan başta Yıldırım Mayruk olmak üzere; Barbaros Şansal’a; Girne Belediye Başkanımız sayın Nidai Güngördü’ye; kitabın yaratıcısı Bellapais Inner Wheel Kulübüne, sahne alan tüm Inner Wheel üyesi kadınlarımıza ve diğer katkı koyan herkese şükranlarımızı sunarız’ dedi.

31/05/2022 15:18
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Yıldırım Mayruk, Kıbrıs, barboros şansal, Türk, Kadını,  Kybele Innerwheel Kulübü
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.