Kıbrıs Türk Ticaret Odası'ndan Northernland Construction'a ziyaret

ads ads ads ads
17/11/2020

ads
ads
Kıbrıs Türk Ticaret Odası'ndan Northernland Construction'a ziyaret

Kıbrıs Türk Ticaret Odası 57. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Deniz ve Yönetim Kurulu, Northernland Construction şirketini ziyaret etti.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz, Northernland Construction Yönetim Kurulu Başkanı Koral Bozkurt’un ülkemizde pazarlama ve yatırım yapma becerisinin takdire şayan olduğunu belirtti. Aynı zamanda KTTO olarak ticaret yapan her kesimi çatısı altında bulundurmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Deniz, belli çıkarlar için değil toplumun tüm kesimlerine fayda sağlayacak çözümler önererek büyük kesimleri kucaklayıcı bir yol izlediklerini dile getirdi.

Toplumsal sorunların çözülebilmesi için daha büyük gruplar oluşturmaları gerektiğini vurgulayan Deniz, bu yapısal reformların yapılmadığı taktirde ilerlenemeyeceğini belirterek, sektör ve şirketler adına beklentiler ve sorulara yanıt bulmayı amaçladıklarını belirtti.

MTG Başkanı ve Northernland Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Koral Bozkurt, ‘şirket olarak sadece ticaret değil, turizm sektöründe de faaliyet göstermeye başladıllarını kaydederek, bu hususta ilk otellerini açtıklarını belirtti. Bozkurt, iki yıl içerisinde de ikinci otellerini açacaklarını kaydederek “Dünyanın ve ülkemizin geçtiği bu zor pandemi sürecinde birlik olmak ve bütün ekonomik aklın birlikte hareket etmesi bizim için çok önemli” diye konuştu.

Bozkurt sözlerine şu şekilde devam etti: “Bana göre ülkemizdeki en büyük sorun siyasi istikrarın olmayışıdır. Siyasi istikrar olmadığı sürece biz her ne kadar birlik olsak da başarılı olamayız. Bu istikrarı sağlamak için hepimizin elini taşın altına koyması gerektiği bir dönemden geçiyoruz. Birçok dış yatırımcı tesislerini kapatırken, biz çoğu yerli yatırımcılar olarak tesislerimiz zarar edeceğini bildiğimiz halde, çalışanlarımıza ve çevremize olan saygımızdan dolayı açık tutmaya devam ettik. Kriz dönemlerinde iki yol vardır, Biri limanda beklemek, diğeri ise denize açılmak. Biz bütün gücümüzle devam ettik, dolayısıyla biz yerli yatırımcıların birbirine kenetlenerek daha ileriye taşınması gereken bir süreçteyiz.”

17/11/2020 11:30
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Northernland Construction, turgay deniz, koral bozkurt
MANŞETLER

HK EKONOMİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.