Kıbrıs Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Başkanlığına Berna Yılmazoğlu Özdoğa Seçildi

Kıbrıs Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği başkanlığına Berna Yılmazoğlu Özdoğa seçildi.

ads
ads
10/07/2020
HK

ads ads
Kıbrıs Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Başkanlığına Berna Yılmazoğlu Özdoğa Seçildi

Kıbrıs Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği başkanlığına Berna Yılmazoğlu Özdoğa seçildi.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, genel kurulunu gerçekleştiren dernek, yönetim kurulu ve organlarındaki üyeleri seçti.

Dernek organları şu isimlerden oluştu:

“Yönetim Kurulu: Berna Yılmazoğlu Özdoğa (Başkan), Işın Yılmaz (Sekreter), İnan Barlas (Sayman), Gülden Plümer Küçük, Münevver Çağın, Seide Berkin, Zekiye Türköz  (Faal Üyeler), Ferdiye Ersoy (CIR Dış Ilişkiler Sorumlusu), Engin Muhyî  ve Sevinç Boztuna  (yedek üye)

Denetleme Kurulu: Sultan Ünsal, Sümer Erkmen, Didem Erel

Disiplin Kurulu: Gülçin Erkmen, Heybeti Balman, Beran Küfi.”

Başkan Berna Yılmazoğlu Özdoğa, seçim sonrasında yaptığı konuşmada, geçmişte olduğu gibi kendi dönemlerinde de güçlü bir şekilde KKTC’de kadının tüm kesimlerde hak ettiği yeri alması için mücadele edeceklerini söyledi. Özdoğa, Ev İçi Şiddet Yasasının hazırlanması ve yasallaşması için diğer sivil toplum örgütleriyle koordinasyon içerisinde çalışacaklarını ve toplumu ilgilendiren tüm konularda kamuoyuna güçlü bir ses vereceklerini belirtti.

10/07/2020 15:57
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Kıbrıs Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, berna Yılmazoğlu Özdoğa
MANŞETLER

TC Merkez Bankası’ndan likidite ve piyasa açıklaması!

HK EKONOMİ

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), piyasaya verilen likidite hakkında önemli bir açıklamada bulundu. TCMB, "Hedefli ilave likidite imkânları kademeli olarak azaltılacaktır" derken "Merkez Bankası, fiyat istikrarı ve finansal istikrar temel amaçları çerçevesinde, elindeki bütün araçları piyasalardaki aşırı oynaklığın azaltılması doğrultusunda kullanacaktır" ifadelerini kullandı. TCMB'nin bu açıklaması gerekirse faiz artışına gidilebileceği şeklinde yorumlandı.

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.