HABER KIBRIS

Kıbrıs’ın ilk dijital haber platformu kuruldu

Kısa bir süre önce dijital platform olma yolunda yeniden yapılandırılan ve vatandaşlardan ciddi destek gören Haber Kıbrıs, “Kıbrıs’ın Yeni Nesil İlk Dijital Medya Platformu” sloganı ile ilk adımlarını attı

ads
22/05/2018
HK

Kıbrıs’ın ilk dijital haber platformu kuruldu


GÖREVLENDİRMELER YAPILDI: Dijital Medya Platformu olarak yeniden yapılandırılan Haber Kıbrıs’ta Haber Kıbrıs Dijital Grup Genel Yayın Yönetmenliğine Hüseyin Ekmekçi getirildi. Bir süre önce Havadis Gazetesi’nden istifa eden Ekmekçi, yeniden yapılanan Haber Kıbrıs’ın önemli isimlerinden biri oldu. Grubun Yayın Danışmanlığı’nı ise deneyimli gazeteci-televizyoncu Mete Tümerkan yapacak

TOPAL- GÜNDÜZLER- DÜŞER’E YENİ GÖREV: Kıbrıs Türk medyasının genç isimleri de yeni oluşum içerisinde önemli görevler üstlendi. Haber Kıbrıs Dijital Grup Yazı İşleri Müdürlüğüne Bertuğ Topal getirildi. İnternet Yayınları Koordinatörlüğüne İrfan Gündüzler, www.haberkibris.com Haber Müdürlüğünü ise Yağmur Düşer üstlendi

İSTİHDAMLAR ARTACAK: Kıbrıs’ın yeni nesil dijital platformu olma hedefiyle yola çıkan Haber Kıbrıs, ekibini kısa süre içerisinde artıracak. Yapılan yeni istihdamlarla kısa süre içerisinde genişleyen Haber Kıbrıs ailesi, özellikle dijital medyaya ilgisi olan gençlere kapılarını açarak onlara yeni bir kariyer fırsatı vermeyi hedefliyor

“ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”: Haber Kıbrıs Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Ekmekçi kısa süre önce Haber Kıbrıs Web TV’yi devreye soktuklarını ifade ederek sabah programları içerisinde açık ara ilk sıraya yükseldiğini söyledi. Ekmekçi: “Haber Kıbrıs’ın yeniden yapılanarak kamuoyunun karşısına ülkenin ilk ve tek dijital platformu olarak çıkması için yoğun bir mesai harcıyoruz”


“Kıbrıs’ın Yeni Nesil İlk Dijital Medya Platformu” sloganı ile yeniden yapılandırılan Haber Kıbrıs ailesi kısa sürede ciddi atılımlar yaptı.

Kadrosunu Hüseyin Ekmekçi ve Bertuğ Topal ile güçlendiren Haber Kıbrıs Grup, internet haber sitelerinin yanı sıra, radyo ve haber paketi için adım attı.

Grubun amiral gemisi www.haberkibris.com olurken, Haber Kıbrıs Web Tv ve medyaya haber sağlayan Haber Kıbrıs (HK) Haber Ajansı kısa sürede devreye kondu.

www.vayguzzum.com, www.bilinneoldu.com ve www.turizmkibris.com da haberden farklı bir içerikle okurla buluştu.

Kıbrıs’ın ilk dijital medya platformu Haber Kıbrıs, radyo ve mobil haber paketi ile yeniden tasarlandı.

Haber Kıbrıs ayrıca spor, ekonomi, turizm ve aktüalite ile ilgili internet sitelerini de kısa sürede yayına sokarak internet sitesi çeşitliliğini de artırmış olacak.

Ülkede denenmeyeni hayata geçirme noktasında sorumluluk üstlenen Haber Kıbrıs, dijital platform yanında geleneksel basının en önemli yapı taşı radyoyu da kısa sürede devreye sokacak.

Haber Kıbrıs Dijital Grup Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Ekmekçi “Ülkedeki herkesin, dünyanın dört bir yanındaki Kıbrıslı Türklerin habere anında ulaşabileceği bir ortam oluşturmak istedik. Kısa süre içerisinde bir dijital platformun temelleri atıldı, görüşmelerimiz tamamlandı. Meyvelerini kısa süre içerisinde herkes görmeye başlayacak” dedi.

 

Görevlendirmeler yapıldı

Dijital medya platformu olarak yeniden yapılandırılan ve haber internet sitesi kapsamının oldukça dışına çıkarak ülkede ciddi bir atılım yapmak için kolların sıvandığı Haber Kıbrıs Grup’ta görevlendirmeler de yapıldı.

 

Buna göre Haber Kıbrıs Dijital Grup Genel Yayın Yönetmenliğine Hüseyin Ekmekçi, Haber Kıbrıs Dijital Grup
Yazı İşleri Müdürü görevine Bertuğ Topal getirildi.


İnternet Yayınları Koordinatörü olarak İrfan Gündüzler görev yapacak.

Grubun lokomotif gücü olan www.haberkibris.com Haber Müdürü görevini ise, yıllardır grup içerisinde görev yapan Yağmur Düşer üstlendi.


Grubun Yayın Danışmanlığı’nı ise deneyimli gazeteci-televizyoncu Mete Tümerkan yapacak.
 

Radyo kısa sürede devrede olacak

Haber Kıbrıs’ın yeni nesil ilk dijital medya platformu olması yönünde ciddi atılımlar yapılırken, geleneksel medya kanadında da atılımlar durmuyor.

Haber Kıbrıs, kısa süre içerisinde radyosunu kurarak medya grubu olma yolunda önemli bir adımı daha geride bırakacak.

Frekans sahibi olma işlemlerinin büyük oranda tamamlandığı radyoda, altyapı yatırımları yapılarak kısa sürede ülkeye bir radyo daha kazandırılacak.

Ayrıca Dijital Radyo için alt yapı çalışmalarına başlandı.

 

İstihdamlar artacak, gençlere önem verilecek

“Kıbrıs’ın Yeni Nesil Dijital Platformu” olma hedefiyle yola çıkan Haber Kıbrıs, çalışan ekibini kısa süre içerisinde artıracak.

Yapılacak yeni istihdamlarla kısa süre içerisinde ailesini genişletmeyi planlayan Haber Kıbrıs, özellikle dijital medyaya ilgisi olan gençlere kapılarını açarak onlara yeni bir kariyer fırsatı verecek.

 

Ekmekçi: “Ülkenin ilk dijital platformu için temeller atıldı”

Haber Kıbrıs Dijital Grup Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Ekmekçi yaptığı açıklamada kısa bir süre önce Haber Kıbrıs Web TV’yi devreye soktuklarını ifade etti.

“Hüseyin Ekmekçi ile Günaydın Haber Kıbrıs” programının kısa sürede en çok izlenen program haline geldiğini ve bunun rakamlarla ölçülebilir olduğunu anlatan Ekmekçi, Yeni prodüksiyonlarla, gün içerisinde daha fazla canlı ve bant yayınlarımızla izleyiciye dijital alanda ulaşacağız” dedi.

Haber Kıbrıs Haber Paketi için 6500 numarasını belirlediklerini, yeni bir radyo oluşumu için alt yapı yatırımlarının hızla tamamlandığını ifade eden Ekmekçi, “Genç bir ekiple, enerjimizi yeni medya düzenine yoğunlaştırıyoruz” ifadesini kullandı.

Ekmekçi, bunun yanı sıra yeni naklen ve bant yayınlarını devreye sokmak için alt yapı çalışmalarını tamamladıklarını söyledi.

Hedef 1 Eylül

Yaz dönemini çalışarak geçireceklerini kaydeden Ekmekçi, 1 Eylül tarihinden itibaren çok güçlü bir dijital platformun tüm unsurları ile çalışmalarını tamamlayarak halkın karşısına çıkılacağını söyledi. Ekmekçi şöyle devam etti:

“Bu yaz dönemi bize tatil yok. Haber Kıbrıs’ın yeniden yapılandırılarak kamuoyunun karşısına ülkenin ilk ve tek dijital platformu olarak çıkması için çalışmalarımızı yapacağız.

Bu süre zarfında köşe yazıları, haberler ve röportajlara www.haberkibris.com üzerinden devam edeceğiz. Haber Kıbrıs Web TV üzerinden yorumlarımıza, vatandaşların sorunlarını aktaran programlara devam edeceğiz.

Kamil Kolcu grubunu spor yönünü güçlendirmek adına bizimle birlikte çalışmalarına başladı.

 Öte yandan Haber Kıbrıs’ın yazar kadrosu da genişleyerek ülkenin nabzını tutan köşe yazıları vatandaşlara sunulacak.

Ne yaptığımızı merak edenlere aslında bir süredir cevap vermedik. Çalışmalarımızı tamamlayarak bunları açıklamak istedik. Herkesin, dünyanın dört bir yanındaki Kıbrıslıların habere anında ulaşabileceği bir ortam oluşturmak istedik.

Kısa süre içerisinde bir dijital platformun temelleri atıldı, bunun da meyvelerini kısa süre içerisinde herkes görmeye başlayacak.”

Bu habere tepkiniz:
TAGS: haber kıbrıs, irfan gündüzler, hüseyin ekmekçi, yağmur düşer
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.